Syrena Sport – nowe wcielenie legendy

z branży motoryzacyjnej powstały za żelazną kurtyną powraca w nowym wcieleniu za sprawą konstruktora Rafała Czubaja oraz projektanta Pavlo Burkatskyy’ego.

 W Kanadzie zwana „Polską Corvettą”, we Włoszech „najpiękniejszym autem zza żelaznej kurtyny”. Mowa oczywiście o Syrenie Sport, legendarnym aucie, które do dziś zadziwia i powala swoim nowoczesnym, odważnym i śmiałym designem. To auto wyprzedzało swoją epokę i być może dlatego nigdy nie weszło do produkcji.

Dziś, po ponad pięćdziesięciu latach, polski konstruktor przedstawia nowe wcielenie legendy polskiej motoryzacji. Z założenia auto ma nie odbiegać wyposażeniem i osiągami od sportowych aut coupe klasy premium, a swoim designem ma nawiązywać do poprzedniczki. W związku z tym nadwozie zostało ręcznie wykonane z lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych, a minimalistyczne i ergonomiczne wnętrze jest wykończone materiałami najwyższej jakości.

Sercem nowej Syreny Sport będzie silnik V6 o pojemności 3700 cm3, oferowany w dwóch wersjach – wolnossącej o mocy 330 KM oraz turbodoładowanej o mocy 450 KM, co przy masie poniżej 1300 kg pozwoli na rozpędzenie auta do 100 km/h w około 4,5 sekundy, oraz rozwinięcie maksymalnej prędkości oscylującej w granicach 290 km/h.

Konstruktorzy przewidują zbudowanie kilku limitowanych egzemplarzy tego modelu, jeśli oczywiście znajdą się osoby deklarujące chęć nabycia nowego wcielenia legendy.

 

źródło: NowaSyrena.com, Mototarget

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *