Światowa premiera Volkswagena Phideona

Nowy samochód klasy premium łączy elegancję reprezentacyjnej limuzyny z dynamicznymi osiągami i pojawi się na chińskim rynku w 2016 roku.

Auto opracowane w stylistyce, jaką będą miały przyszłe limuzyny klasy wyższej producenta z Wolfsburga, będzie produkowane seryjnie w Chinach od trzeciego kwartału 2016 roku. Limuzyna nosi nazwę Phideon i wyznacza nowe kanony designu przyszłych modeli klasy premium produkowanych przez Volkswagena. Nowy model może pełnić zarówno rolę sportowej limuzyny, jak i auta przeznaczonego do kierowania przez szofera.

W nadwoziu Phideona dominują płynne kształty i jasno zdefiniowane linie sięgające od masywnego przodu poprzez dynamiczne boki nadwozia ku typowemu dla coupe harmonijnemu tyłowi samochodu. Model należący do segmentu C wyróżnia się także potężną osłoną chłodnicy, a w oczy rzucają się dodatkowo chromowane elementy karoserii oraz zastosowane po raz pierwszy w tym modelu – stylowe oświetlenie „ambient” nadwozia.

Również wnętrze emanuje atmosferą luksusu: z tyłu można poczuć się jak w wytwornej loży, na tablicy rozdzielczej Volkswagen zastosował z kolei wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych. Należy do nich np. nowo opracowany Active Info Display wyświetlający wirtualny, trójwymiarowy obraz oraz, w trybie „szofer”, informacje przekazywane do systemu multimedialnego przez pasażera.

Sportowa limuzyna wyznacza przyszłe standardy designu Volkswagena łącząc elegancką stylistykę i innowacyjne technologie.

 

źródło: Volkswagen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *