Światowa premiera Cruze’a hatchback

Zdobywca wielu nagród – obecny zwycięzca serii WTCC – Chevrolet Cruze dodatkowo potwierdzi swe zalety w tym roku, kiedy to wiosną do sprzedaży wprowadzona zostanie wersja hatchback.

Moment na prezentację nowego modelu nie mógłby być lepszy dla Chevroleta, ponieważ w grudniu po raz pierwszy w historii producent zdobył koronę mistrza WTCC. Sukcesy wyścigowe Chevroleta potwierdzają możliwości modelu Cruze, a wprowadzenie na rynek, kolejnej po sedanie wersji, 5-drzwiowego hatchbacka, jest dowodem na realizację obietnicy marki, oferowania samochodów o atrakcyjnej relacji ceny do wartości w głównych segmentach europejskiego rynku.

Koncepcyjna wersja kompaktowego Chevroleta zaprezentowana została na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu we wrześniu ubiegłego roku i została ciepło przyjęta.

Ubiegłoroczny poziom sprzedaży Cruze’a był większy od modelu Aveo, tym samym Cruze został najlepiej sprzedającym się samochodem osobowego Chevroleta na całym świecie. Od momentu wprowadzenia do sprzedaży wiosną 2009 roku Cruze w wersji sedan cieszy się popularnością na rynkach całego świata, przyciągając klientów stylistyką coupe, jakością wykonania, wynikami 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa NCAP oraz dynamiką jazdy. Model został również wybrany Samochodem Roku 2010 konkursu AUTOBEST przez jury, w skład którego wchodzili wiodący dziennikarze motoryzacyjni Europy Środkowo-Wschodniej.

Wprowadzenie do sprzedaży nowego Cruze’a w wersji hatchback ma w Europie znaczenie kluczowe, wyjaśnia Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Hatchbacki odgrywają kluczową rolę na wielu rynkach. Całkowity segment samochodów kompaktowych w Europie stanowi ponad jedną czwartą całego rynku, przy czym hatchbacki stanowią około 65% tej wielkości.”

“Nowy Cruze w wersji hatchback udowadnia, że zasługuje na miejsce pośród głownych marek w Europie; jest to samochód, którego wysoki stosunek jakości do ceny będzie dla niektórych bardziej znanych marek prawdziwą konkurencję.”

Design hatchbacka

Dzięki atrakcyjnej, opadającej linii dachu w stylu coupe i krótkim zwisom z przodu i z tyłu nowy Cruze hatchback cechuje ten sam dynamiczny wygląd, co wersję sedan, i sprawia, iż staje się on natychmiast rozpoznawalny.

Precyzyjny układ kierowniczy i bardzo dobre „czucie” drogi osiągnięto dzięki wykorzystaniu nowej, integralnej ramy nadwozia (BFI), uzupełnionej o zmodyfikowane podzespoły podwozia. Zastosowanie konstrukcji BFI prowadzi do uzyskania wysokiego stopnia stabilności i solidności. Chevrolet Cruze jest naprawdę samochodem szczególnie dobrze odpowiadającym gustom kierowcy europejskiego, co potwierdza poziom sprzedaży na wielu rynkach, na których w 2010 roku prognozy zostały przekroczone.

Przestrzeń bagażnika Cruze’a w wersji hatchback ma blisko 400 litrów pojemności i obejmuje dzieloną w stosunku 60/40 tylną kanapę.

Nowy, pięciodrzwiowy Chevrolet Cruze w wersji hatchback wejdzie do sprzedaży w całej Europie w połowie 2011 roku, przy czym ceny ogłoszone zostaną w okolicach premiery.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *