Sukcesy Forda

Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez firmę badawczą Polk, Ford Focus jest oficjalnie najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie, natomiast Ford Fiesta uzyskał tytuł bestsellera wśród aut segmentu B.

Analiza liczby nowych samochodów zarejestrowanych na całym świecie przeprowadzona przez firmę Polk wykazała, iż w 2012 roku w ujęciu globalnym kompaktowy Ford Focus trafił w ręce 1 020 410 klientów, co czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie. Z kolei w ubiegłym roku Ford Fiesta był najchętniej kupowanym modelem segmentu B, sprzedając się na globalnym rynku w liczbie 723 130 egzemplarzy.

– Ford Focus i Ford Fiesta to kwintesencja globalnej strategii produktowej One Ford – powiedział Jim Farley, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Forda Motor Company. – Nasze globalne produkty trafiają w gusta klientów – szczególnie w najbardziej konkurencyjnych segmentach – oferując niepowtarzalne połączenie niskiego zużycia paliwa, wysokiej jakości wykonania, bogatego wyposażenia oraz doskonałych własności jezdnych, dających radość z jazdy. Dzięki strategii One Ford dajemy nabywcom produkty o wysokiej wartości rynkowej.

W zeszłym roku Ford Focus, jako pierwszy model Forda w historii, trafił do sprzedaży z innowacyjnym silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1 litra, który został uhonorowany tytułem „International Engine of the Year 2012”. W Europie i na rynkach całego świata oferowany jest również 250-konny Ford Focus ST, a w zeszłym roku Ford zaprezentował nowy model Ford Fiesta. Co więcej, w tym roku w sprzedaży pojawił się Ford Fiesta ST z silnikiem o mocy 182 KM.

W 2012 roku Ford Fiesta był też najlepiej sprzedającym się samochodem segmentu B w Europie, a według firmy JATO Dynamics* analizującej rynek motoryzacyjny, w zeszłym roku egzemplarz Forda Fiesty znajdował nabywcę średnio co dwie minuty.

Sukces sprzedażowy Forda Focus to w głównej mierze zasługa wysokiego popytu na ten model w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Według danych firmy Polk, w zeszłym roku w Chinach liczba rejestracji nowych Fordów Focus wzrosła o 51 procent, co oznacza, że mniej więcej jeden na cztery egzemplarze sprzedane na całym świecie trafił do klienta z Chin. Z kolei w Stanach Zjednoczonych sprzedaż Forda Focus wzrosła w 2012 roku o 40 procent.

 – Od czasu debiutu w Chinach pod koniec marca zeszłego roku, sprzedaż Forda Focus rośnie; w 2012 roku model ten po raz pierwszy zdobył tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu osobowego na chińskim rynku, – powiedział Farley. – Dzięki zeszłorocznemu zwiększeniu zdolności produkcyjnej możemy w 2013 roku w jeszcze większym stopniu wesprzeć sprzedaż naszych modeli samochodów na całym świecie, przy czym już teraz notujemy doskonałe wyniki.”

W zeszłym roku zarejestrowano 785 630 egzemplarzy Forda F-Series – najlepiej sprzedającego się samochodu typu pick-up w USA od 36 lat z rzędu – dzięki czemu model ten znalazł się na trzecim miejscu wśród najchętniej kupowanych aut na całym świecie.

 

źródło: Ford

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *