Sukces Peugeot 3008 w Polsce

Po zaledwie sześciomiesięcznej obecności na naszym rynku, od czerwca 2009 do końca ubiegłego roku sprzedaliśmy 438 sztuk tego modelu, przekraczając wstępne założenia sprzedaży.

W styczniu 2010 sprzedaliśmy 87 sztuk i zebraliśmy 164 kolejne zamówienia, na realizację których trzeba czekać aż trzy miesiące, w związku z ciągle rosnącym popytem na ten samochód. Największym powodzeniem cieszy się wersja Premium z silnikiem HDi 1,6l o mocy 110 KM.

Dowodem potwierdzającym sukces, jaki odnosi Crossover Peugeot, są liczne nagrody i wyróżnienia jakie otrzymuje. W ostatni piątek, 3008 został uhonorowany tytułem „Kobiecy Samochód Roku 2009” w kategorii „Samochód Rodzinny” przez jeden z najbardziej znanych magazynów kobiecych w Polsce „Twój Styl”, wydawany przez grupę Bauer.

Jury konkursu składające się z bardzo znanych dziennikarek, scenarzystek i aktorek, między innymi Ilony Łepkowskiej, Agaty Młynarskiej i Grażyny Wolszczak, przyznało tę nagrodę doceniając takie walory 3008 jak przestronność, wielofunkcyjność, styl oraz troskę o bezpieczeństwo.

Przypominamy, że we Włoszech Peugeot 3008 otrzymał tytuł „Auto Europa 2010”, w Niemczech „Firmenauto”, a w Wielkiej Brytanii „Car of the year”.

 

źródło: Peugeot

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *