Sukces modeli Mazdy w raporcie TÜV 2013

Mazda3 jest kolejnym modelem marki wykazującym najmniej wad podczas przeglądów rejestracyjnych TÜV. Średni wynik usterkowości wynoszący zaledwie 2,7% daje Maździe3 drugie miejsce wśród samochodów dwu- i trzyletnich. Dla porównania, średnia dla tej grupy wynosi 6,1%. Również Mazda2 znalazła się wysoko w tej klasyfikacji – z udziałem wynoszącym 3,1% zajmuje piąte miejsce w tej grupie wiekowej.

W grupie samochodów cztero- i pięcioletnich Mazda2 zajmuje drugie miejsce z wynikiem 4,8%, przy średniej dla tej grupy wiekowej na poziomie 10,6%. Wynik 8,7% daje Maździe2 szóste miejsce w grupie samochodów sześcio- i siedmioletnich (średnia: 17,2%), a w grupie pojazdów ośmio- i dziewięcioletnich – ósme miejsce z wynikiem 14,2%.

Zaraz przed nią, na miejscu siódmym, z wynikiem usterkowości 13,4% sklasyfikowana została
Mazda MX-5, co ponownie potwierdza jej legendarną już opinię wyjątkowo niezawodnego roadstera. To samo miejsce model MX-5 zajął też w klasie modeli dziesięcio- i jedenastoletnich; tutaj wynik wynosił 19,7%.

Wyniki raportu usterkowości TÜV 2013, który sporządzono na podstawie analizy ponad ośmiu milionów badań rejestracyjnych w okresie od lipca 2011 do czerwca 2012 r., stanowią kolejny dowód niezawodności i długoterminowej jakości modeli Mazdy. Renomowany poradnik dotyczący używanych samochodów, który może służyć także jako ważna wskazówka przy zakupie nowego auta, ukazał się we współpracy z magazynem motoryzacyjnym AUTO BILD i jest dostępny na rynku od 7 grudnia 2012 r.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *