Sportowa legenda dostępna w Polsce

W salonach pojawi się seria limitowana, która została po raz pierwszy zaprezentowana w Polsce 17 lipca br. podczas N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu. Kultowe Gordini, stanowiące symbol dla kilku generacji kierowców zafascynowanych sportowymi emocjami, będzie dostępne z silnikiem 2.0 16V 200.

Samochody sygnowane Gordini zachowały ekskluzywny i sportowy charakter, właściwy pierwszym autom noszącym tę nazwę. Bardzo szybkie auta, z charakterystycznymi białymi pasami na karoserii – są przyczyną drżenia serc kilku generacji kierowców zafascynowanych sportowymi emocjami. Nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Amédée Gordini. Ten pierwszy francuski sportowy samochód wprowadzony na rynek w latach sześćdziesiątych, pojawił się również w kinie u boku takich gwiazd jak Romy Schneider czy Alain Delon. Model cieszył się również uznaniem młodych kierowców, co było widoczne na francuskich ulicach, a Gordini stało się dla tego pokolenia symbolem sukcesu i nowego nastawienia do życia.

Clio Gordini RS jest dostępne w Polsce z silnikiem 2.0 16V 200 w cenie 92 200 zł. Samochód przyśpiesza do 100 km/h w 6,9 sekundy, a prędkość maksymalna auta to 225 km/h. Wersje Gordini powstają na bazie doświadczenia Renault Sport Technologies. Samochód można zamawiać w czterech kolorach: Biel Alpejska, Perłowy, Niebieski Malte, Głęboka Czerń.

Samochód został dodatkowo wyposażony w automatyczną klimatyzację, czujnik światła oraz deszczu, boczne elektrycznie składane lusterka, szyby przednie regulowane elektrycznie z włącznikiem impulsowym kierowcy i pasażera oraz światła doświetlające zakręty FBL.

Z zewnątrz auto wyróżnia się listwą zderzaka i dyfuzorem w kolorze lśniącej czerni, spojlerem przednim i lusterkami w kolorze białym, ciemnymi felgami 17” BeBop, oznaczeniem RS przód/tył, oznaczeniem bocznym „Gordini series”, spojlerem tylnym w kolorze nadwozia, białymi pasami Gordini na karoserii i grillem wylotów powietrza w kolorze matowego chromu.

 

Wnętrze auta zostało wyposażone w skórzaną tapicerkę czarno-niebieską, skórzaną kierownicę z wstawką niebieską i białymi paskami, numerowaną tabliczkę Gordini, mieszek dźwigni zmiany biegów ze skóry ekologicznej w kolorze niebieskim malte, górną część deski rozdzielczej z przeszyciami, dywaniki Gordini oraz konsolę radia i listwę ozdobną deski rozdzielczej w kolorze lśniącej czerni.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *