SKODA Rapid Spaceback: tylko nie mów do mnie kombi!

Odpowiedź jest jedna – to stuprocentowy hatchback!

Rapid Spaceback pokazał się światu zaledwie pięć dni temu i już zdążył wywołać niemałe zamieszanie. Zaskakująca stylistyka idzie w parze z nietuzinkową formą nadwozia – to pierwszy hatchback marki, w bardzo dużym segmencie samochodów kompaktowych.

Na ten bardzo konkurencyjny rynek, ŠKODA weszła z samochodem reprezentującym swoje wszystkie najmocniejsze cechy – oprócz wysokiej jakości wykonania, nowoczesnej technologii i przemyślanych rozwiązań, oznacza to przede wszystkim dostarczenie Klientom jeszcze większej funkcjonalności w atrakcyjnej cenie.

Inżynierowie ŠKODY zbudowali nadwozie krótsze o 18 centymetrów od sedana, tworząc tym samym samochód wyjątkowo poręczny w codziennej eksploatacji, łatwiejszy do parkowania w zatłoczonych miastach i posiadający zgrabną linię nadwozia.

Dlaczego więc Rapid Spaceback a nie hatchback? Odpowiedź stanie się oczywista, gdy porównamy pojemności bagażników jakie oferują najpopularniejsi przedstawiciele kompaktowych hatchbacków – Rapid ze swoimi 415 litrami wyraźnie góruje nad konkurencją. Spaceback to więc na tyle pakowny i przestronny hatchback, że aż zasługuje na odrębną nazwę.

Nie ulega wątpliwości, że wzorem innych modeli marki, także i ta ŠKODA zdobędzie szturmem rynek i zaskarbi sobie sympatię Polaków. Rapid Spaceback to materiał na prawdziwy bestseller wśród przedstawicieli swojego segmentu.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *