Skoda Octavia 2017

ŠKODA dokonała gruntownych zmian swojego bestsellerowego modelu. ŠKODA OCTAVIA będzie dostępna w przyszłym roku z nowo zaprojektowaną przednią i tylną częścią, nowoczesnymi rozwiązaniami wspomagającymi kierowcę, systemami łączności multimedialnej, a także nowymi elementami wyposażenia. Kompaktowy model prezentowany jest w swojej szczytowej formie zarówno jako limuzyna, jak i kombi, po raz kolejny podkreślając wyjątkową pozycję w swojej kategorii.

„ŠKODA OCTAVIA zawsze była klasą samą w sobie w segmencie samochodów kompaktowych” – mówi Prezes Zarządu ŠKODY, Bernhard Maier. „Jako serce marki, OCTAVIA ma decydujący wpływ na kształt wybitnego rozwoju ŠKODY od samego początku, czyniąc firmę taką, jaka jest dzisiaj: pełnym sukcesów, międzynarodowym producentem samochodów, obecnym na ponad 100 rynkach na całym świecie. Z obecnie gruntownie zmienioną ŠKODĄ OCTAVIA, jesteśmy gotowi, aby kontynuować ten zrównoważony rozwój”.

ŠKODA OCTAVIA jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się modelem czeskiego producenta. W górnej części swojego segmentu bestseller ŠKODY wyznacza nowe standardy pod względem przestrzeni, funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu, technologii projektowania i ceny.

W ciągu 20 lat, od kiedy w 1996 roku wprowadzono ŠKODĘ OCTAVIA, pięć milionów Klientów na całym świecie wybrało jedną z wersji tego modelu. Dzięki gruntownej zmianie ŠKODY OCTAVIA, marka planuje kontynuować historię sukcesu poprzednich modeli oraz dalej wzmacniać pozycję na rynkach międzynarodowych.

Linie nowej OCTAVII zostały uproszczone, zwłaszcza z przodu. Dwa sąsiadujące reflektory tworzą podwójną powierzchnię o krystalicznym wyglądzie. Na życzenie Klienta mogą być wyposażone w reflektory główne w technologii Full LED z funkcją adaptacji świateł AFS. Logo marki z przodu jest szersze.

Przestrzeń dostępna w zmienionej ŠKODZIE OCTAVIA pozostaje jedną z największych w swojej klasie. Zarówno limuzyna, jak i kombi, oferują 1782 milimetrów przestrzeni wewnętrznej oraz 73 mm miejsca na nogi z tyłu. Przestrzeń bagażowa wynosi odpowiednio 590 i 610 litrów. Ze złożonymi oparciami foteli tylnych odpowiednio aż do 1580 i 1740 litrów. Opcjonalnie występuje też elektryczna pokrywa bagażnika, dostępna dla OCTAVII COMBI.

Zmodernizowania OCTAVIA oferuje także najnowocześniejsze rozwiązania wymiany danych. System ŠKODA Connect podzielony jest na funkcje Infotainment Online i CareConnect. Drugi z nich dostępny jest we wszystkich wersjach uaktualnionej OCTAVII (poza G-TEC).

Nowy model stawia też kolejny krok w zakresie systemów wspomagających prowadzenie, wprowadzając rozwiązania znane do tej pory tylko z wyższych klas samochodów. Jeśli OCTAVIA ciągnie przyczepę, przy powolnym cofaniu sama zadba o odpowiednie manewrowanie nią. System Front Assist uzupełnia predykcyjna ochrona pieszych, przewidująca ich zachowanie. Systemy Blind Spot Detection i Rear Traffic Alert gwarantują bezpieczną zmianę pasa i wyjazd tyłem z miejsca parkingowego, uprzedzając przed zbliżającymi się zagrożeniami. Obraz z kamery pokazuje na pokładowym ekranie najbliższe otoczenie samochodu.
 
Udoskonalona OCTAVIA oferuje kolejne funkcje do długiej listy przemyślanych rozwiązań „Simply Clever”: personalizowany kluczyk, pozwalający różnym kierowcom tego samego egzemplarza samochodu zachować swoje własne ustawienia, podgrzewaną kierownicę, składane stoliki na oparciach przednich siedzeń, czy też przenośną latarkę umiejscowioną w bagażniku wersji kombi.

Gama napędowa, na którą składa się pięć silników TSI i cztery TDI, łączy dynamiczne osiągi z niskim zużyciem paliwa. Rozpiętość wariantów sięga pojemności skokowej od 1.0 l do 2.0 l, rozpiętość mocy – od 85 KM do 184 KM. Obok skrzyni ręcznej dla prawie wszystkich wersji napędowych dostępna jest automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa DSG z sześcioma lub siedmioma przełożeniami. Topowe modele 1.8 TSI i 2.0 TDI mogą być wyposażone w napęd 4×4. Dodatkową funkcją jest opcjonalna funkcja Dynamic Chassis Control (DCC), która pozwala kierowcy regulować charakterystykę pracy układu kierowniczego i zawieszenia poprzez wybór jednego z trybów jazdy Comfort, Normal i Sport. Obręcze kół ze stopów lekkich o średnicy od 16 do 18 cali dostępne są w wielu nowych wzorach.

Gruntownie przeprojektowana ŠKODA OCTAVIA w wersjach limuzyna i kombi pojawi w Polsce w marcu 2017.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *