Seat przy produkcji Audi Q3

Obecnie w Centrum Szkoleniowym Seat-a trwa kurs dla pierwszych 150 osób spośród 1200 kandydatów, których Seat zamierza przeszkolić w ciągu najbliższych tygodni. Spośród nich firma wyłoni 700 przyszłych pracowników.

W ramach umowy z 16 marca zawartej z rządem Katalonii (Generalitat) Kataloński Urząd Pracy (SOC) rozpatrzył 11 000 wniosków od osób zainteresowanych pracą w firmie Seat i spełniających wymagania uprawniające do skorzystania z oferty zatrudnienia (osoba bezrobotna, ze średnim lub pomaturalnym wykształceniem branżowym lub pokrewnym).

SOC ocenia obecnie aplikacje kandydatów pod kątem kwalifikacji i predyspozycji manualnych, a także przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne w celu wyłonienia 1200 osób zakwalifikowanych do odbycia szkoleń przygotowanych przez firmę Seat. Pierwsi kandydaci już szkolą się na kursach. Kolejne osoby do łączą do nich, kiedy tylko SOC rozpatrzy ich aplikacje.

Program szkolenia odzwierciedla potrzeby Seat-a związane z produkcją modelu Audi Q3. Kurs obejmuje 176 godzin szkoleń teoretycznych i praktycznych w Centrum Szkoleniowym Seat-a w Zona Franca przy fabryce w Martorell. Pierwsi pracownicy, którzy zaliczą kurs powinni dołączyć do załogi zakładów pod koniec maja.

Produkcja Audi Q3 w Martorell pozwoli firmie SEAT zaoferować 1500 miejsc pracy, z których 700 to miejsca nowo utworzone. Firmy Audi i Seat zainwestowały 300 milionów euro w projekt, który przyczyni się do realizacji celu Seat-a, jakim jest pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładów w Martorell.

 

źródło: Seat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *