SEAT i europejscy ministrowie przemysłu

SEAT uczestniczył w nieformalnym spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za konkurencyjność (resorty przemysłu i nauki) w San Sebastian, gdzie końcowe rozmowy dotyczyły samochodów z napędem elektrycznym w Europie. SEAT, jako jedna z marek zaproszonych na spotkanie, prezentował model z napędem hybrydowym Leon Twin Drive na wystawie pojazdów elektrycznych urządzonej w centrum konferencyjnym Kursaal w San Sebastian.

Konferencja była okazją do pokazania najwyższym przedstawicielom europejskich delegacji najbardziej reprezentatywnych pojazdów z napędem elektrycznym na rynku. Na czele stał hiszpański minister przemysłu Miguel Sebastián, któremu towarzyszył Francisco Javier García Sanz, prezes ANFAC, (Hiszpańskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów), a także przewodniczący Rady Dyrektorów SEAT i wiceprezes koncernu Volkswagen. Prezentację modelu SEAT Leon Twin Drive poprowadził prezes firmy SEAT James Muir.

SEAT Leon Twin Drive to pojazd napędzany zarówno energią elektryczną, jak i tradycyjnym silnikiem spalinowym. Silnik elektryczny wykorzystywany jest w ruchu miejskim, a silnik spalinowy służy do pokonywania dalszych tras. Samochód rozwijający prędkość maksymalną 190 km/h w trybie elektrycznym ma zasięg 50 km i poprzedza wprowadzenie w pełni elektrycznego pojazdu, który pojawi się, kiedy tylko powstanie gęściejsza sieć stacji doładowujących oraz spadną ceny najważniejszych podzespołów, takich jak akumulatory.

Dowodem postępu hiszpańskiej marki w dziedzinie pojazdów elektrycznych może być także fakt, że SEAT kieruje projektem Cenit VERDE. Celem tego strategicznego i przełomowego przedsięwzięcia, wspieranego przez hiszpańskie Ministerstwo Nauki i Innowacji, jest rozwijanie najważniejszych technologii i komponentów, które umożliwią upowszechnienie samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym w Hiszpanii.

SEAT jest też dostawcą oficjalnych samochodów na potrzeby hiszpańskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Firma udostępniła 230 pojazdów różnych modeli, którymi politycy są dowożeni na spotkania i posiedzenia odbywające się w Hiszpanii.

 

żródło: Seat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *