Samochód rodzinny – jaki wybrać? Cena a jakość

Pierwszym i najważniejszym, z definicji, jest ilość miejsca. Mały samochód raczej jest tu w gorszej sytuacji, choć i tu zdarzają się wyjątki, pod warunkiem, że jazda odbywa się głównie w centrum miasta i nie planuje się długich podróży. Niedrogie samochody rodzinne są szczególnie dostępne w leasingu i gwarantują, że nie trzeba zbyt głęboko sięgać do rodzinnej kasy. Oczywiście takie aspekty jak wyposażenie, ekonomia i sprawność silników, czy wreszcie design również odgrywają ważną rolę. 

 

 

 

Jaki samochód rodzinny kupić?

Gdy w drodze pojawia się dziecko lub rodzina powiększa się o dwójkę, trójkę lub nawet więcej dzieci, rosną również specjalne wymagania wobec samochodu. Wielu świeżo upieczonych rodziców zna ten problem: w poprzednim samochodzie nagle jest za mało schowków, pojawiają się problemy z przestrzenią, gdy wsiadanie i zapinanie pasów staje się prawdziwym wyzwaniem. Aby rodzice mogli bezpiecznie i wygodnie podróżować z dziećmi, ważna jest elastyczność, przestrzeń i schowki w pojeździe.

 

Producenci samochodów już dawno o tym pomyśleli i oferują wiele różnych typów pojazdów, które są idealne dla rodzin. Szczególnie SUV-y, kombi i vany pozwalają rodzicom odetchnąć z ulgą. Poniższy przegląd pozwala zorientować się, co jest ważne przy zakupie przestronnego i przyjaznego rodzinie samochodu. Szukając odpowiedniego samochodu rodzinnego, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę pod względem przestrzeni, jest bagażnik. Niezależnie od tego, czy chodzi o wózek dziecięcy, duże zakupy, bagaż wakacyjny czy miejsce dla zwierząt domowych – dla czterech lub więcej osób niezbędna jest odpowiednia ilość miejsca w pojeździe.

Dacia – wysoka jakość i niska cena

Rodziny potrzebują przestrzeni, samochód powinien być solidny, a także jak najtańszy, a jednocześnie wygodny. W większości przypadków trzeba iść na kompromis, zazwyczaj jest to cena, która nie spełnia Twoich wymagań. W przypadku Dacii tak nie jest. Samochód rodzinny marki Dacia zachwyca przede wszystkim przyjazną dla rodziny ceną. Ilość miejsca również jest w zupełności wystarczająca, ale nie ma tak dużego komfortu, jaki może zaoferować konkurencja. Logan, który dostępny jest również w wersji crossover o nazwie Stepway, to samochód typu kombi. Jeśli zależy Ci na praktycznym samochodzie i środku transportu, to tutaj nie możesz się pomylić.

 

Jeśli chcesz SUV-a, dealer Dacia oferuje Dustera. Tutaj dostajemy wszystko, czego można oczekiwać od SUV-a, ale w znacznie niższej cenie niż u innych producentów. Dacia to tak zwany kompaktowy SUV i dokładnie tak wygląda. Oferuje mnóstwo miejsca dla Ciebie i Twojej rodziny. Dacia Spring to najbardziej przystępny cenowo samochód elektryczny w tym kraju. Ładowność bagażnika wynosi 320 kilogramów. Kia Sportage – jeśli chodzi o wyposażenie, ten SUV również robi wrażenie i oferuje sporo miejsca, a także rozbudowane funkcje bezpieczeństwa. Oprócz przednich i bocznych poduszek powietrznych jest system ostrzegania przed kolizją z interwencją hamowania, a także wykrywaniem pieszych i rowerów oraz aktywny system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu z korekcyjną interwencją kierownicy i ostrzeżeniem o senności.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *