Ruszyła produkcja nowej ŠKODY Octavia

która odbywać się będzie w głównej fabryce w Mladá Boleslav.

ŠKODA Octavia to samochód ustanawiający nowe standardy w swoim segmencie. Trzecia generacja tego modelu oferuje ponadczasowy design, bezkonkurencyjną przestrzeń, ponadprzeciętną funkcjonalność, innowacyjne systemy audio, wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu, niskie zużycie paliwa, „Przemyślane rozwiązania” oraz korzystny stosunek ceny do jakości. Samochód zadebiutuje pod koniec stycznia 2013 roku.

„Model Octavia to serce marki ŠKODA” – mówi Winfried Vahland, prezes ŠKODY. „Nasz zespół stworzył samochód, który jest klasą samą w sobie. Jest to najlepsza Octavia w historii marki, a jej wprowadzenie umocni pozycję Producenta na rynku pojazdów osobowych” – dodaje Vahland.

W ramach przygotowań do produkcji trzeciej generacji modelu Octavia, ŠKODA zmodernizowała i rozbudowała swój zakład w Mladá Boleslav. Producent unowocześnił taśmy montażowe i zwiększył ich wydajność z 800 do 1 200 pojazdów dziennie. „Rozpoczęcie produkcji ŠKODY Octavia jest drugim, bardzo dużym przedsięwzięciem, tuż po wytwarzaniu modelu Rapid” – mówi Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

W fabryce ŠKODY w Mladá Boleslav uruchomiono także nową blacharnię oraz w pełni zautomatyzowaną lakiernię.

Wprowadzenie nowej Octavii to kolejny krok w ofensywie modelowej Producenta. ŠKODA aż do 2015 roku planuje wprowadzanie nowego lub zmodernizowanego samochodu średnio co sześć miesięcy. Do 2018 roku marka planuje zwiększyć sprzedaż swoich pojazdów do 1,5 mln szt. rocznie. Nowa ŠKODA Octavia stanowi bardzo ważny element tej strategii.

Nigdy wcześniej ŠKODA Octavia nie była tak dynamicznym, a zarazem praktycznym autem. Mimo, że samochód jest większy od poprzednika, jego masa została obniżona nawet o 102 kg. Model oferuje bardzo dużą ilość miejsca dla wszystkich pasażerów, a pojemność jego bagażnika wynosi rekordowe 590 l.

Kompleksowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i komfortu podnosi pewność podróżowania, a szereg „Przemyślanych rozwiązań” zwiększa funkcjonalność pojazdu.

Octavia to bardzo ważny model ŠKODY. Samochód został uznany za bestseller marki, stanowiąc aż 44 proc. jego światowych dostaw. Auto produkowane jest od 1996 roku i oferowane jest w ponad 100 krajach świata. Do tej pory wytworzono 3,7 mln egzemplarzy tego modelu.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *