Rozliczanie czasu pracy kierowców w UE

Od wielu lat, a dokładnie od 2015 r. kraje unijne podejmują działania, mające na celu usystematyzowanie zagadnienia wynagrodzeń dla kierowców. Od 2 lutego br. płaca minimalna zamieniona została na pełną płacę zagraniczną, obowiązującą podczas przewozów kabotażowych oraz cross-trade na terenie całej Unii Europejskiej.

 

 

 

 

Zmiana przepisów dla polskich przedsiębiorców oznacza przede wszystkim wzrost kosztów. Płace delegowanych kierowców muszą zostać podniesione zgodnie z unijnymi wytycznymi. Za tymi zmianami idą oczywiście większe nakłady na prace administracyjne. Wprowadzane regulacje stanowią często wyzwanie dla firm. Łatwo jest popełnić błąd wśród skomplikowanych i licznych przepisów. Aby nie popełniać kosztownych pomyłek w obliczaniu płacy kierowców, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Usługi OCRK w obliczaniu wynagrodzeń zagranicznych

OCRK proponuje firmom transportowym pełną obsługę delegacji zagranicznych. Specjaliści
z zakresu rozliczania czasu pracy oraz płacy zagranicznej, sprawnie poruszają się w przepisach zarówno unijnych, jak i krajowych. Szukają najlepszych rozwiązań dla klienta. Prawidłowo prowadzona dokumentacja i optymalizacja odcinków zagranicznych, pozwala na zmniejszenie kosztów ponoszonych przez firmę. Działania OCRK obejmują pomoc ekspertów podczas kontroli na terenie całej Unii oraz przygotowanie odwołań w przypadku nałożonych kar. Profesjonalna obsługa podczas zgłaszania pracownika do delegacji zagranicznej oraz wsparcie poprzez stworzenie struktury wynagrodzenia kierowców pozwala przedsiębiorstwom transportowym wywiązywać się z prawnych obowiązków, a także zminimalizować koszty działalności.

Pomoc dla firm transportowych na każdym etapie pracy

Duża ilość przepisów dotyczących transportu krajowego i zagranicznego, zmieniające się regulacje, zależności między prawem wewnętrznym a unijnym, wymagają zaangażowania dodatkowych nakładów administracyjnych w firmie transportowej. Przedsiębiorstwa zmuszone są do ponoszenia w związku z tym coraz większych kosztów, a mimo to nadal mogą popełniać błędy, co z kolei przekłada się na kary nakładane przez np. PIP czy ITD.  Kwestie tak istotne i wymagające jak obliczanie wynagrodzeń i czasu pracy w transporcie międzynarodowym, najlepiej powierzyć profesjonalistom. Eksperci zatrudniani w OCRK gwarantują dostosowanie działań firmy do aktualnych przepisów. Dzięki ich pracy dokumentacja przygotowywana dla przedsiębiorstwa będzie pozbawiona pomyłek prawnych i pozwoli uniknąć kar lub je znacząco obniżyć.

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.ocrk.pl/oferta/rozliczanie-placy-zagranicznej-w-ue/.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *