Rośnie sprzedaż niewielkich SUV-ów

bardziej kompaktowe samochody, co potwierdza wzrost sprzedaży notowany w segmencie niewielkich aut typu SUV (Sports Utility Vehicle).

Wyniki sprzedaży w tym segmencie odbiegają od spadkowych trendów na rynku europejskim – w 2008 roku w ręce klientów trafiło 130 214 pojazdów tego typu, co stanowiło 0,7 procenta udziału w rynku, natomiast w ubiegłym roku sprzedaż niewielkich SUV-ów wyniosła niemal 264 000 egzemplarzy, co przekłada się na blisko 2-procentowy udział w rynku.

Wszystko wskazuje na to, że segment ten wciąż będzie się rozrastał. Szacuje się, że do 2018 roku sprzedaż wzrośnie niemal dwukrotnie, a udział w rynku wyniesie 2,8 procenta.

Prezentując model Trax Chevrolet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów mieszkających w nowoczesnych miastach. „Trax pozwoli Chevroletowi konkurować w segmencie niewielkich aut typu SUV i przekona do siebie nabywców, oferując wszechstronne rozwiązania konstrukcyjne, dużą oszczędność paliwa oraz właściwości jezdne typowe dla samochodu osobowego, które stanowią podstawę bezproblemowej eksploatacji w mieście”, powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe.

Trax pojawi się w europejskich salonach Chevroleta wiosną tego roku, a w ofercie dostępne będą trzy jednostki napędowe: turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,4 l, mocy 140 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, jednostka benzynowa o pojemności 1,6 l, generująca 115 KM i 155 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz turbodiesel o pojemności 1,7 l, produkujący 130 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

W wersjach wyposażonych w turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l oraz jednostkę wysokoprężną 1,7 l oferowany będzie układ napędu wszystkich kół (AWD). Samochód mierzy 4,25 m długości i 1,77 m szerokości, dzięki czemu idealnie sprawdzi się zarówno podczas eksploatacji w mieście, jak i na bocznych drogach.

Nie dziwi fakt, że Chevrolet podjął się realizacji tego projektu, ponieważ pierwszy SUV jaki pojawił się na rynku nosił słynne logo w kształcie muszki. Firma stworzyła nowy segment aut, prezentując w 1935 roku model Suburban.

„Chevrolet słynie z wieloletniej produkcji niezawodnych i wszechstronnych SUV-ów. Model Trax będzie kontynuował tę tradycję, oferując klientom dodatkowe korzyści”, powiedziała Susan Docherty.

„Trax to nowoczesna interpretacja jednego z najważniejszych zadań Chevroleta, jakim jest budowanie i sprzedawanie doskonałych SUV-ów”, dodała Docherty.

Chevrolet Captiva to większy brat modelu Trax i jeden z wielu SUV-ów produkowanych przez Chevroleta. W amerykańskiej gamie producenta znajdują się modele Avalanche, Colorado, Equinox, Silverado, Suburban, Tahoe i Traverse.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *