Robert Kubica w Polsce!

Bolid Renault F1 Team poprowadzi na Torze Poznań jedyny Polak w Formule 1 – Robert Kubica.

Tor wyścigowy w Poznaniu zamieni się na jeden dzień w miasteczko sportów motorowych. Jazda bolidem Formuły 1 po torze w Polsce to spełnienie jednego z moich marzeń. Nie ma Grand Prix w Polsce, ale to co wydarzy się w Poznaniu, będzie tak bliskie tym wrażeniom jak jest to możliwe. Cieszę się na spotkanie z fanami. Będzie to okazja, żeby zobaczyć samochód F1 z bliska, a ja postaram się pokazać wszystkim, jak niezwykłe są te maszyny – mówi Robert Kubica. Bolid Formuły 1 będzie jeździł po torze o długości ponad 4000 m, to więcej niż wynosi np. długość toru ulicznego w Monte Carlo. Świat Formuły 1 z bliska i spotkanie z jednym z najlepszych kierowców F1. Nie ma chyba nic bardziej ekscytującego dla fanów tego sportu
– dodaje Agata Szczech z Renault Polska.

W programie przewidziano między innymi:

  • przejazd bolidu Renault F1 Team
  • przejazd bolidu Formuły Renault 2.0
  • przejazd Megane Trophy
  • prezentacje sportowych modeli Renault
  • pit stop, czyli zmiana opon na czas, a także symulatory F1, konkursy i wiele innych atrakcji.


Miasteczko F1 zajmie powierzchnię prawie 50 tys. m². Wstęp wolny!

N-GINE Renault F1 Team Show
Miejsce: Poznań, Tor Poznań
Data: 17 lipca 2010 r.
Godziny: 9.00 – 18.00
Organizator: Renault Polska
Sponsor tytularny: marka N-GINE

Renault jest kluczowym graczem w Formule 1 od ponad 30 lat – przez ten czas zespół zdobył 15 tytułów Mistrza Świata Kierowców i Konstruktorów.


Robert Kubica już w wieku 10 lat miał na swoim koncie wiele osiągnięć jako kierowca gokartów. W 2001 roku rozpoczął przygodę z Formułą Renault 2000 Eurocup, a następnie zadebiutował w Formule 3. Sezon 2005 rozpoczął jako zawodnik World Series by Renault i zakończył z tytułem mistrzowskim. Nagrodą za to osiągnięcie był test z zespołem Renault F1 Team, który właśnie zdobył Mistrzostwo Świata F1. Sezon 2006 rozpoczął jako trzeci kierowca w barwach stajni BMW-Sauber, a pod koniec roku zadebiutował na torze. Od sezonu 2010 Robert Kubica jeździ w barwach Renault F1 Team.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *