Renault Scénic i Grand Scénic w nowym wydaniu

Umieszczone na tle lśniącej czerni, powiększone przednie logo doskonale eksponuje kształt nowej osłony chłodnicy. Elegancja sylwetki auta w połączeniu z wysoką jakością użytych materiałów podkreślają dynamiczny i rodzinny charakter tego vana. Jakość wykończenia wnętrza jest godna europejskiego lidera tego segmentu aut od 1996 roku. Złożona z łagodnych krzywizn deska rozdzielcza mieści obecnie, oprócz ekranu TFT, który można spersonalizować w zależności od pożądanych przez użytkownika informacji, strefę zarezerwowaną dla nawigacji i multimediów.


W modelu pojawia się także system R-Link, sterowany ergonomicznie umieszczonym joystickiem, stanowiący uzupełnienie usytuowanego w polu widzenia kierowcy ekranu dotykowego. Dostępny w zależności od wersji, stworzony na miarę tego modelu system nagłośnienia Bose® zapewnia niezmiennie najwyższą w tym segmencie aut jakość dźwięku.

Nowa oferta silników ENERGY w gamie Scenic’a. Projektowaniu wszystkich silników z gamy ENERGY przyświecała ta sama filozofia: znacząco obniżyć zużycie paliwa, emisję CO2 oraz koszty użytkowania, przy równoczesnym zapewnieniu dużej przyjemności prowadzenia i spełnieniu wymagań jakościowych w każdym zakresie.


Renault Scénic Xmod, Nowe Renault Scénic i Grand Scénic wyposażone zostały w 3 najnowsze jednostki Energy. Na szczególne zainteresowanie może liczyć nowy silnik Energy TCe 130, zużywający aż o 15% paliwa mniej w porównaniu do silnika TCe 130 poprzedniej generacji, co odpowiada oszczędności ponad 1 litra/100 km w cyklu mieszanym*. Ta bardzo równomiernie pracująca, dynamiczna i bezzwłocznie reagująca jednostka zapewnia prawdziwą przyjemność prowadzenia dzięki dynamicznym przyspieszeniom już od najniższych obrotów.

Tradycja Know-how w zakresie jakości „Made in France”. Od dnia inauguracji w 1996 roku wyprodukowanych zostało w fabryce w Douai 4 300 000 egzemplarzy Scenica. Zdobyte z tej okazji bogate know-how jest efektem dokładności i profesjonalizmu wszystkich pracowników tego zakładu. Firma Renault zainwestowała 420 milionów euro w adaptację i modernizację zakładu w Douai, który od 2014 roku będzie produkował najbardziej prestiżowe modele marki. Ambicjom tym towarzyszy wprowadzenie w życie kolejnego etapu polityki jakościowej, mobilizującej cały personel. Plan „certyfikowanej jakości Douai” opiera się na 4 filarach: przyswajanie standardów i odruchów zapewniania jakości, codzienne działania animacyjne, utrzymywanie najwyższego poziomu kompetencji i zachowań oraz zwracanie zwiększonej uwagi na jakość postrzeganą.

Nowe Renault Scénic i Grand Scénic zostaną zaprezentowane 5 marca br. podczas salonu Samochodowego w Genewie.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *