Renault Kangoo Z.E. ma już rok!

Furgonetka była pierwszym pojazdem elektrycznym należącym do gamy, która dziś liczy cztery modele: Kangoo Z.E., Fluence Z.E., Twizy i ZOE. Pierwsze dwa modele, są już w sprzedaży w Polsce, ZOE i Twizy uzupełnią polską ofertę w przyszłym roku.  

Rok później Kangoo Z.E. kontynuuje swoją ofensywę z liczbą ponad 5 tys. pojazdów sprzedanych w Europie, z czego blisko 3 tys. sprzedano we Francji. W ten sposób samochód zajmuje pierwsze miejsce wśród pojazdów elektrycznych wprowadzonych na rynek francuski. Należy zauważyć, że w ramach przetargu UGAP, wygranego w październiku 2011 roku, ponad 15 tys. modeli Kangoo Z.E. zostało zamówionych przez 19 wielkich firm i organizacji francuskich.

Samochód Kangoo Z.E. jest idealnym rozwiązaniem problemów związanych z negatywnym wpływem na środowisko naturalne, z którymi musiały zmierzyć się firmy wybierające tabor samochodowy, gdyż liczne miasta wprowadziły ograniczenia ruchu w swoich centrach
(np. Mediolan czy Tuluza).

Sprzedaż pojazdów użytkowych w 2012 roku (IVOTY), montowanych w Maubeuge (Francja) na tych samych liniach produkcyjnych co Kangoo spalinowe, znacznie przyczynia się do utrzymania przez Renault pozycji europejskiego lidera na rynku pojazdów elektrycznych (28,2% udziału pod koniec września).

Te dane umacniają także najlepszą pozycję marki w dziedzinie lekkich pojazdów użytkowych sprzedawanych w Europie, którą utrzymuje ona od 1998 roku, z udziałem w rynku na poziomie 15,7% pod koniec września 2012 roku.  

Od września br. Kangoo Z.E. jest również dostępne w sprzedaży w Polsce.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *