Raport J.D. Power – Opel Meriva

W raporcie satysfakcji klientów J.D. Power Customer Satisfaction Report 2013 uniwersalny van z Rüsselsheim uzyskał wskaźnik VOSS na poziomie 80,6%, czym zdeklasował wszystkich rywali. Wskaźnik VOSS (ang. Vehicle Ownership Satisfaction Study — badanie satysfakcji właścicieli pojazdów) jest wykorzystywany przez instytut badań rynku J.D. Power and Associates do pomiaru zadowolenia właścicieli samochodów jeżdżących określonym modelem przez średnio dwa lata i mających odpowiednie doświadczenie praktyczne.

W przypadku Merivy pierwsze miejsce w raporcie J.P. Power na 2013 r. oraz tytuł „Pojazd cieszący się najwyższym zadowoleniem klientów w segmencie kompaktowych vanów według wskaźnika J.D. Power VOSS 2013 w Niemczech” to najnowsze osiągnięcie na długiej liście sukcesów. Model ten zdobył także Złotą Kierownicę i nagrodę Plus X, a ponadto należy do najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Thomas Simon, wiceprezes ds. jakości w Oplu, najważniejszą przyczynę sukcesu upatruje w uniwersalności Merivy: „Aby wygrać w raporcie J.D. Power, samochód musi być absolutnie przekonujący, ponieważ nikt nie jest w stanie ocenić walorów danego modelu lepiej niż sami kierowcy. Dlatego to wyróżnienie szczególnie mnie cieszy, ponieważ świadczy o tym, że Meriva idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu”.

Celująca ocena podczas testów praktycznych prowadzonych przez kierowców. Wyniki tych raportów są regularnie publikowane w czasopiśmie motoryzacyjnym „Auto Test” od 2008 r. W największym badaniu kierowców w Niemczech około 18 000 uczestników internetowych dokonuje oceny w następujących kategoriach: jakość/niezawodność, wygląd pojazdu, serwis i koszty eksploatacji. Meriva okazała się numerem jeden w swojej klasie — uzyskała bardzo wysoki poziom satysfakcji we wszystkich kategoriach. Uczestnicy badania wyrazili opinie na temat 25 producentów i 106 modeli w dziesięciu segmentach pojazdów.

Wyjątkowa koncepcja ergonomii dzięki świadectwu jakości AGR i systemowi FlexDoors. Poza atrakcyjnym wyglądem, wysoką jakością i niezwykłą uniwersalnością wnętrza Meriva zawdzięcza sukces również wyjątkowej ergonomii. To pierwszy i jedyny produkowany masowo pojazd na świecie, który otrzymał prestiżowe świadectwo jakości AGR wydawane przez specjalistów Aktion Gesunder Rücken e.V. (Kampania na rzecz zdrowych pleców) przyznane za ogólną koncepcję ergonomii.

Najważniejszym elementem nagrodzonej koncepcji ergonomii Merivy jest rewolucyjny, opatentowany system FlexDoors z tylnymi drzwiami otwieranymi w stronę przeciwną do kierunku jazdy samochodu. Maksymalny kąt otwarcia drzwi FlexDoors wynosi 84 stopnie (o wiele więcej niż standardowe 68 stopni), co zapewnia niezwykle łatwy dostęp do tylnych siedzeń. Docenią to zwłaszcza rodzice podczas montażu fotelików z systemem Isofix na zewnętrznych siedzeniach oraz zapinania w nich dzieci. Po jednoczesnym otwarciu drzwi przednich i tylnych tworzy się ponadto strefa bezpieczeństwa.

Na ergonomię Merivy składają się także inne elementy, takie jak koncepcja foteli FlexSpace, konsola centralna FlexRail i opcjonalny, oferowany tylko przez Opla bagażnik rowerowy FlexFix, zintegrowany z tylnym zderzakiem jak szuflada.

W Polsce Meriva z silnikiem benzynowym 1.4 100KM z systemem foteli FlexSpace, ESP, czołowymi poduszkami powietrznymi, klimatyzacją, radiem, elektrycznymi szybami przednimi i lusterkami oraz zdalnie sterowanym centralnym zamkiem jest dostępna już za 49 950 PLN.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *