Raport awaryjności DEKRA 2012

Dzięki wskaźnikowi usterkowości wynoszącemu 96,9%, model Opel Astra osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich przetestowanych samochodów w kategorii „Najlepsza ocena indywidualna”. Ten sukces oznacza dla Opla zwycięstwo trzeci rok z rzędu. W ciągu dwóch ostatnich lat dwa modele Opla zdobyły drugie miejsce – Corsa (2010) i Insignia (2011).

Tym razem Insignia została nieznacznie pokonana przez Opla Astra i tym samym zajęła drugi miejsce w kategorii „Najlepsza ocena indywidualna”. Jednak uzyskawszy wskaźnik usterkowości wynoszący 96,0%, Insignia osiągnęła najlepszy wynik w segmencie samochodów klasy średniej. Modele konkurencyjne zostały pokonane znaczną różnicą. „Fakt, iż trzeci rok z rzędu nasza marka może się poszczycić najlepszym samochodem według raportu DEKRA stanowi kolejny dowód wysokiej jakości naszych samochodów” powiedział wiceprezes ds. marketingu Opel/Vauxhall, Alain Visser. „Niezawodność to jedna z tradycyjnych i fundamentalnych wartości Opla. Naszym obowiązkiem jest jej zapewnianie.”

DEKRA przygotowuje swój coroczny raport awaryjności samochodów używanych przeprowadzając dokładne oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport usterkowości opiera się na danych pochodzących z 15mln inspekcji przeprowadzonych na 230 modelach. DEKRA uwzględnia wyłącznie typowe wady występujące w samochodach używanych, takie jak korozja układu wydechowego lub luz zawieszenia kół, na podstawie których można dokonać dokładnej oceny wytrzymałości pojazdów. Wady związane głównie z niedostateczną konserwacją, takie jak normalne zużycie opon lub piór wycieraczek w eksploatacji, nie są brane pod uwagę.

DEKRA to jedna z wiodących, światowych organizacji pod względem fachowej wiedzy w dziedzinie bezpieczeństwa, jakości i ochrony środowiska. Firma zatrudnia 24 000 pracowników i działa w ponad 50 krajach.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *