Rajd Turcji

Dzięki temu sukcesowi zespół Citroën Total World Rally Team powiększa swoją przewagę w klasyfikacji indywidualnej bieżącego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Dani Sordo i Marc Martí niestety nie ukończyli tej rundy.

 

W nocy z soboty na niedzielę spadł zapowiadany od początku rajdu deszcz. Zawodników, mających do przejechania w trzecim, niedzielnym etapie dwie pętle po trzy odcinki specjalne, powitały rozmokłe, błotniste trasy. Dwa pierwsze odcinki dnia, Deniz i Mudarli (OS18 i 19), trzeba było odwołać – ze względu na nawierzchnię pokrytą mokrą gliną stały się nieprzejezdne.

 

W tej sytuacji prawdziwa walka rozpoczęła się dopiero na OS 20 – Ballica. Sébastien Loeb i Daniel Elena, jadący jako pierwsi, wykorzystali mokrą nawierzchnię i zanotowali najlepszy czas. Po powrocie do parku serwisowego na krótką przerwę w połowie etapu, kierowca C4 WRC z numerem startowym 1 opowiadał jak na jednej z hopek ich auto oddało skok długości 85 m. „To było niesamowite uczucie – chyba przez kilka sekund lecieliśmy w powietrzu” – opowiadał Sébastien Loeb.- „Podczas zapoznania zupełnie nie braliśmy pod uwagę, że szybki najazd na ten grzbiet skończy się tak długim skokiem. Po drodze zdarzyło się także parę innych gorących momentów, ale nie miałem wyboru – dziś musiałem atakować”.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *