Projekt Audi A2 anulowany

Tak się jednak nie stanie, ponieważ szefowie firmy uznali, iż projekt nie ujrzy światła dziennego.

Przedstawiciel Audi przyznał jednak w rozmowie z serwisem Autocar, że doświadczenia zdobyte podczas prac nad konceptem zostaną wykorzystane w tworzeniu innych pojazdów przeznaczonych do seryjnej produkcji.

Audi A2 concept zostało zaprezentowane w 2011 roku. Samochód wyróżniał się niską wagą (1150 kg) oraz inteligentnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Silnik tego elektrycznego modelu został zamontowany poprzecznie w przedniej części nadwozia. Jego 85 kW (116 KM) mocy maksymalnej (60 kW mocy długotrwałej) i moment obrotowy 270 Nm (160 Nm przy długotrwałym obciążeniu) trafiały na przednie koła przez jednostopniową przekładnię.

Studyjne Audi mogło przejechać w europejskim cyklu jazdy 200 km. Ładowanie akumulatora do pełna prądem 400 V miało trwać około 1,5 godziny, w przypadku prądu ogólnie dostępnego w gospodarstwach domowych 230 V ładowanie zajmowało około czerech godzin.

 

źródło: Mototarget

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *