Prestiżowe wyróżnienie

W wyniku licznych analiz prowadzonych przez zespół ekspertów pod egidą niemieckiego magazynu „Automobil Produktion” oraz znanej firmy konsultingowej  Agamus Consult, należąca do koncernu Fiat fabryka samochodów Pomigliano d‘Arco (niedaleko Neapolu) otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Automotive Lean Production Award 2012” (Ekonomiki i ekologii produkcji 2012) w kategorii OEM (Original Equipment for Manufacture).

W procesie selekcji, którego ukoronowaniem jest przyznanie jednego z najbardziej cenionych wyróżnień w skali europejskiego przemysłu motoryzacyjnego,  uczestniczyło od roku 2006 ponad 700 zakładów produkcyjnych  w ponad 15 krajach Europy, m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz wspólnoty Beneluksu.    

Coroczna selekcja kandydatów odbywa się w pięciu kategoriach, na podstawie oceny szczegółowych ankiet, nadsyłanych z zakładów zainteresowanych otrzymaniem tego wyróżnienia. Proces selekcji obejmuje także wizytację „na miejscu” oraz serię spotkań i rozmów kwalifikacyjnych w celu potwierdzenia informacji przedkładanych w ankietach.

Dokładnej analizie ekspertów podlega wdrożenie systemów i technologii produkcji pod względem przestrzegania zasad Lean Production, szczególnie w zakresie konsekwentnego zapewnienia jakości, utrzymania ruchu, logistyki oraz szkoleń załogi w celu stworzenia warunków pracy umożliwiających stałe i skuteczne ulepszanie procesów eliminacji strat i zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
Dopiero po zakończeniu tak rygorystycznego procesu sprawdzianów i analiz typowani są kandydaci na zwycięzców w tej konkurencji.

„Wyróżnienie to przyjmujemy, jako wyraz uznania dla wszystkich pracowników Pomigliano, którzy w ostatnich latach przyczynili się do odrodzenia naszej fabryki i jej przemysłowej/produkcyjnej misji” − powiedział Stefan Ketter, dyrektor ds. produkcji Fiat S.p.A. „To dzięki systemowi World Class Manufacturing w fabrykach Fiata i Chryslera mogliśmy wdrożyć najnowocześniejsze standardy produkcyjne, w tym również i w Pomigliano, jako wzorzec dla innych zakładów Grupy. Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki zostały docenione przez ekspertów najwyższej klasy światowej.”   

Uroczystość wręczenia nagrody „Automotive Lean Production Award 2012” dla zakładu Pomigliano d’Arco odbędzie się w Lipsku 7 listopada br. w trakcie siódmego Kongresu Automobil Produktion i Agamus Consult.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *