Premiera ŠKODY Rapid w Paryżu

zaprezentowana zostanie ŠKODA Rapid, najnowszy model producenta.

Salon Samochodowy w Paryżu to jedna z większych imprez motoryzacyjnych w Europie. Odbywa się ona co dwa lata na przełomie września i października. Z uwagi na wielką skalę wydarzenia oraz bardzo dużą publikę, jest to miejsce premier oraz debiutów modeli wielu znanych producentów. Podczas tegorocznych targów w Paryżu swoją premierę będzie miała ŠKODA Rapid.

Rapid jest idealnym uzupełnieniem palety modelowej, który wpasowuje się pomiędzy Fabię i Octavię. Zajmuje tym samym miejsce w silnym segmencie aut kompaktowych, który stanowi w Polsce 46 proc. udziału w rejestracjach nowych samochodów osobowych. Kluczową grupą docelową ŠKODY Rapid są rodziny poszukujące bezpiecznego, przestronnego i praktycznego auta w przystępnej cenie.

Pomimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych: 4,48 m długości, 1,71 m szerokości, 1,46 m wysokości, wygodnie podróżować tu może aż pięciu pasażerów. Rapid zaskakuje najlepszą w swojej klasie przestrzenią na nogi i wysokością podsufitki. Kolejny rekord w segmencie ustanawia pojemność bagażnika wynosząca aż 550 litrów – gwarantuje to prawdziwie rodzinny komfort.

Na rynku polskim Rapid oferowany będzie w pięciu wersjach silnikowych – czterech benzynowych i jednym wysokoprężnym. Gamę jednostek napędowych otwiera 1.2 MPI/55 kW (75 KM) oraz 1.2 TSI o mocy 63 kW (85 KM) lub 77 kW (105 KM). Najmocniejszą jednostką w tym modelu jest turbodoładowany, czterocylindrowy motor 1.4 TSI/90 kW (122 KM) z 7-stopniową skrzynią DSG.

ŠKODA Rapid dostępna będzie także z oszczędnym i wydajnym silnikiem wysokoprężnym 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM).

Niewątpliwą zaletą samochodu jest jego niskie zużycie paliwa oraz niewielka emisja CO2. Dla osób które dbają o środowisko, dodatkową ofertę stanowi pakiet Green Tec.

Perfekcyjne proporcje i czysto wymodelowane powierzchnie modelu Rapid łączą w sobie atrakcyjny i kompleksowy wizerunek auta. Wyraźnie zarysowana boczna linia karoserii podkreśla dynamiczną sylwetkę pojazdu, a harmonijnie zaokrąglona maska, zwieńczona nowym logo, dodaje autu ekspresji i spójności.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *