Polska premiera MINI Roadster

Szósty model MINI to zarazem pierwsze w historii marki auto stworzone do podróży z otwartym dachem tylko we dwoje. MINI Roadster to  wyjątkowy samochód dla miłośników jazdy w sportowym stylu, doceniających spontaniczny, indywidualny design auta, kochających otwartą przestrzeń. Jazda z otwartym dachem inspiruje!

MINI Roadster stał się inspiracją dla grupy MONSTFUR – gwiazdy polskiej premiery prasowej auta. Królowie polskiego street artu na specjalnie zaaranżowanej ścianie w warszawskim studiu fotograficznym LAS stworzyli artystyczną wizję podróży MINI. Ręcznie przygotowane szablony, z których słynie MONSTFUR, pokazywały MINI w miejskiej dżungli, wśród architektonicznych symboli miast na całym świecie. Prace nad dziełem trwały przez cały dzień, a ich imponujący rezultat prezentował wieczorem prowadzący imprezę Maciek Rock. Wieczór z MINI Roadsterem był tez okazją dla gości do sprawdzenia się w street arcie. Pod okiem artystów goście mogli sami domalowywać własną interpretację MINI Roadstera, mając do dyspozycji szablony i farby, a także ochronne maski i fartuchy. Efekt był zabawny, kolorowy i bardzo dynamiczny – w stylu MINI.

Błękitny MINI Roadster, którym szef sprzedaży BMW Group Polska, Maciej Galant z wdziękiem wjechał w kolorowe tło graffiti, zachwycił gości lekkością i nowoczesnym designem. Kompaktowy roadster MINI to nowy impuls w segmencie małych samochodów. Mocne ale oszczędne silniki i specjalnie dopasowany do modelu układ jezdny gwarantują – typową dla MINI – gokartową frajdę z jazdy. Nowe MINI daje wyjątkowy poziom bezpieczeństwa dzięki odpowiedniej regulacji podwozia, obniżonemu środkowi ciężkości, karoserii posiadającej odporność skrętną i ulepszonym właściwościom aerodynamicznym. Aby jeszcze lepiej chronić pasażera, w MINI Roadsterze zamontowano za siedzeniami dwa pałąki bezpieczeństwa. Klasyczny miękki dach, który można ręcznie szybko i łatwo rozłożyć i złożyć pozwala cieszyć się jazdą pod gołym niebem. Niezależnie od tego, czy dach jest otwarty czy zamknięty, można korzystać z 240-litrowego bagażnika.

Jak zwykle w przypadku MINI do każdego modelu Roadstera dopasowana została koncepcja kolorów i tapicerki siedzeń, lusterek w drzwiach, listew dekoracyjnych i linii kolorystycznych. Można także indywidualizować własne auto dzięki ekskluzywnym opcjom MINI Yours i sportowym pasom w kontrastowych kolorach. W wyposażeniu standardowym jest m.in. wspomaganie układu kierowniczego regulowane w zależności od prędkości, Park Distance Control, klimatyzacja oraz system audio z odtwarzaczem CD obsługującym format MP3 i ze złączem AUX-In. Opcjonalnie dostępne są m.in. czarne obudowy reflektorów, światła ksenonowe i różnorodne rozwiązania rozrywki i komunikacji: system głośników HiFi Harman Kardon, system nawigacyjny MINI, system MINI Connected z aplikacją Driving Excitement, radio internetowe, serwisy Google, kanały wiadomości RSS, Mission Control, a także dostęp do Facebooka i Twittera.

Premiera MINI Roadstera to pierwszy w historii MINI w Polsce przypadek współpracy z twórcami graffiti, choć w działania wokół projektu „MINI Inspiruje” zaangażowani byli artyści różnych dziedzin. Współpraca będzie miała dalszy ciąg. Dzieło stworzone przez grupę MONSTFUR i gości premiery Roadstera można będzie oglądać w warszawskim klubie Cud nad Wisłą, który już wkrótce wznawia działalność z jeszcze większym rozmachem, niż w ostatnim sezonie. A w przygotowaniu są kolejne projekty  MINI z niezależnymi polskimi artystami.

 

źródło: BMW Group

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *