Polerowanie samochodu — jaka pasta polerska 3M sprawdzi się najlepiej?

Najlepszym sposobem na przywrócenie blasku karoserii jest wykonanie polerowania. W tym celu potrzebujesz jednak specjalistycznych preparatów, które pozwolą Ci osiągnąć upragniony efekt. Zobacz, jaką pastę polerską 3M wybrać. 

 

 

 

 

 

Dla wielu osób samochód to nie tylko narzędzie służące do przemieszczania się. To o wiele więcej. Miłośnicy motoryzacji mogą często spędzać dosłownie godziny dziennie na dbaniu o swój pojazd. Zawsze znajdzie się coś, co można poprawić, wyczyścić, czy dopracować, aby auto prezentowało się nieskazitelnie. Czy Ty także chcesz, aby Twój samochód zawsze wyglądał świetnie? Wcale nie musisz poświęcać mu aż tak wiele uwagi. Wystarczy, że raz na jakiś czas dokładnie wypolerujesz jego lakier przy pomocy profesjonalnej pasty polerskiej 3M. Pozwoli Ci to usunąć wszelkie rysy i nadać pojazdowi blask. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią pastę polerską. 

Pasta polerska 3M — rodzaje

Pasta polerska 3M to jeden z najczęściej rekomendowanych preparatów, jeśli chodzi o polerowanie lakieru. Kupisz ją na przykład w sklepie internetowym z kosmetykami samochodowymi Clinic4Car. To produkty objęte gwarancją najwyższej jakości. Dostępne są jednak w wielu wariantach cechujących się odmiennymi właściwościami, składem, a przede wszystkim stopniem agresywności ścierania. Każdy z nich pozwala osiągnąć więc nieco inny rezultat. Jeśli chcesz dowiedzieć się, która pasta od Clinic4Car będzie dla Ciebie najlepsza, w pierwszej kolejności powinieneś poznać możliwości każdego z produktów. W ofercie znajdziesz mleczka i pasty polerskie:

  • Fast Cut Plus (zielony korek) – do wszechstronnego zastosowania, usuwa zarysowania każdego typu
  • Fast Cut Plus EXTREME – do 25 % mniejsze zużycie środka polerskiego w porównaniu do standardowych past
  • Fast Cut Compound – mocna, gruboziarnista pasta do powierzchni bardzo zarysowanych
  • Fine Compound – mleczko do do usuwania warstw lekko utlenionego lakieru i niewielkich rys
  • Extra Fine Plus – mleczko drobnoziarniste, lekkościerne
  • Ultrafina SE – mleczko wykańczające o bardzo delikatnych właściwościach ściernych. 

Pasta polerska Fast 3M — jaką wybrać? 

Wybór odpowiedniej pasty polerskiej to klucz do usunięcia zarysowań oraz uzyskania niepowtarzalnego blasku. Warto podkreślić też, że niewłaściwą pastą można wyrządzić lakierowi sporą krzywdę. Dlatego też bardzo ważne, abyś przy jej kupnie zwrócił szczególną uwagę na to, by dopasować produkt dokładnie do swoich potrzeb. Najważniejsze jest to, aby pasa polerska dostosowana była bezpośrednio do rodzaju wykonywanych prac oraz głębokości ewentualnych zarysowań. Na tej podstawie będziesz mógł dopasować właściwy stopień ścieralności produktu. Do głębokich zarysowań najlepiej sprawdzi się pasta gruboziarnista. Im są one mniej wyraźne, tym łagodniejszy produkt należy wybrać. 

Jeśli planujesz wykonać polerowanie samochodu po raz pierwszy lub po prostu nie jesteś specjalistą w tym fachu, to najlepiej sięgnij po produkt uniwersalny, taki jak Fast Cut Plus. Dzięki temu nie będziesz głowić się, nad kolejnością nakładania oraz właściwym doborem produktu. Pasta ta jest też w pełni bezpieczna, ponieważ używając jej, na pewno nie uszkodzisz lakieru. 

Jak polerować samochód? 

Na efektywność polerowania samochodu składa się wiele czynników. Jeśli zadbasz o nie wszystkie, możesz mieć pewność, że Twoje auto po przeprowadzeniu zabiegu będzie wyglądać jak nowe. Od czego więc zacząć? Oczywiście pierwszym krokiem jest bardzo dokładne umycie pojazdu. Musisz usunąć z karoserii wszelkie zabrudzenia, kurz i piasek, a następnie bardzo dokładnie osuszyć jej powierzchnię. Gdy już to zrobisz, zabezpiecz elementy, które mogą ulec zarysowaniu podczas zabiegu, czyli na przykład klamki, lampy, czy też szyby. 

Auto jest już gotowe. I co teraz? Czas na skompletowanie wszystkim niezbędnych akcesoriów. Prócz samej pasty, potrzebna Ci będzie także gąbka polerska i zraszacz. Jeśli chodzi o tę pierwszą, pamiętaj też o doborze odpowiedniej miękkości. Twardą gąbką polerską usuniesz rysy. Miękka będzie natomiast doskonała do prac wykończeniowych. Pozostałość produktu usuwać warto natomiast z powierzchni miękką mikrofibrą. Materiał ten jest bowiem delikatny, dzięki czemu sprawdzi się świetnie. Nie zapomnij, aby po wykonaniu wszystkich kroków polerowania nałożyć na powierzchnię karoserii także specjalny wosk, który stworzy dodatkową warstwę ochronną dla lakieru. 

Polerowanie samochodu — efekt

Polerowanie samochodu to zabieg, który pozwoli Ci przede wszystkim usunąć z karoserii wszelkie zarysowania, otarcia oraz plamy. Ponadto umożliwia on bardzo dokładne nabłyszczenie lakieru, dzięki czemu samochód wygląda dosłownie jak nowy. Zabieg polerowania auta warto wykonać, więc jeśli zależy Ci na uzyskaniu takiego właśnie efektu. Poza tym jest to także świetne rozwiązanie, jeśli masz w planach sprzedaż samochodu. Przeprowadzenie polerowania zdecydowanie zwiększy atrakcyjność pojazdu, co może przyczynić się także do pomnożenia Twoich zysków z tego tytułu.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *