Podwójny tryumf Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX otrzymał główną nagrodę czytelniczek Superprodukt 2013 w konkursie organizowanym przez miesięcznik Świat Kobiety. Jednocześnie, dzięki pozytywnej ocenie jury, ten najpopularniejszy w Polsce model spod znaku Trzech Diamentów zdobył tytuł Najlepszego Samochodu Kobiecego 2013.

Najlepszy z 340 debiutów 2013 roku. Główna nagroda w konkursie Superprodukt 2013 była przyznawana głosami czytelniczek miesięcznika Świat Kobiety, które głosowały wybierając spośród aż 340  różnych produktów, w tym samochodów, zgłoszonych do udziału w tej rywalizacji. Zdecydowaną większością głosów czytelniczki uznały Mitsubishi ASX za najlepszy debiut 2013 roku.  

Kobiecy Samochód Roku 2013. Mitsubishi ASX okazał się również najlepszym samochodem w ocenie jury, które przyznało mu tytuł Kobiecego Samochodu Roku 2013. W gronie jury znaleźli się lekarze wielu specjalności oraz aktorki Grażyna Wolszczak i Katarzyna Zielińska. Jurorzy pod przewodnictwem Wandy Biernackiej – redaktor naczelnej „Świata Kobiety” dokładnie testowali i oceniali zgłoszone pojazdy, zwracając szczególną uwagę na cechy wyjątkowo cenione przez większość użytkowniczek samochodów: dynamikę, bezpieczeństwo, wygląd i jakość wykonania oraz wygodę.

„Mitsubishi ASX został zwycięzcą naszego konkursu, gdyż jest nowoczesnym samochodem, który gwarantuje kobiecie komfort, bezpieczeństwo i przyjemność jazdy”- tak uzasadniła werdykt jury Wanda Biernacka podczas ceremonii wręczenia statuetek Superprodukt 2013.

Produkowany w Japonii Mitsubishi ASX wyróżnia się wśród konkurencji dynamiczną sylwetką z pojemnym i ergonomicznym wnętrzem, wysoką jakością materiałów a także oszczędnymi, najnowocześniejszymi niskoprężnymi silnikami Diesla konstrukcji Mitsubishi o pojemności 1.8 litra i 2.2 litra i mocy 150 KM. Te przyjazne środowisku i dynamiczne jednostki współpracują z 6-biegową ręczną skrzynią biegów (1.8 DiD) i 6-stopniową automatyczną przekładnią (2.2 DiD) i są oferowane z napędem na dwie osie.  Od wczoraj w ofercie jest dostępne Mitsubishi ASX w limitowanej wersji RalliArt 2.2 DiD AT 4WD, które wyróżnia się zestawem wysmakowanych elementów wyposażenia i dodatków ze słynnym, sportowym logo RalliArt. Mitsubishi ASX oferowany jest także z niezwykle oszczędnym i dynamicznym silnikiem benzynowym 1.6 litra o mocy 117 KM, manualną 5-biegową przekładnią i z napędem na przednią oś. Dzięki niezwykle bogatemu wyposażeniu, w skład którego wchodzi między innymi 7 poduszek powietrznych i systemy aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA), ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), układ wspomagania hamowania i system ostrzegania o nagłym hamowaniu, pojazd zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Mitsubishi ASX jest w Polsce oferowane w cenie od 63 300 zł z 4-letnią gwarancją do 300 000 km i możliwością przedłużenia tej gwarancji do 5 lat.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *