Pierwszy Infiniti Q50 zjeżdża z linii produkcyjnej

całkowicie nowego sportowego sedana klasy premium. Oficjalnej i − ze zrozumiałych względów − radosnej uroczystości przewodniczyli Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Nissan Motor Co. Ltd. oraz Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd.

Q50, będący pierwszym modelem w nowej generacji samochodów Infiniti, ustanawia nowe standardy w dziedzinie budzącej emocje stylizacji, zaawansowanej technologii i wydajności. Premiera samochodu, który jest szczególnie ważnym modelem w nowej, śmiałej linii produktowej Infiniti odbyła się podczas North American International Auto Show w Detroit w styczniu.

Carlos Ghosn przekazał wyrazy uznania dla zespołu produkcyjnego w Tochigi i podkreślił jego reputację − lidera w dziedzinie zaawansowanych technologicznie produkcji. „Dzięki kwalifikacjom załogi i stałej koncentracji na poprawie wydajności, zakład cieszy się świecie zasłużoną i ogromną reputacją, jako producenta najwyższej jakości pojazdów. Rok w rok, Tochigi ustanawia nowe wzorce jakościowe. Wraz z uruchomieniem produkcji Q50, zespół zakładu w Tochigi po raz kolejny dowodzi, jak mocno obecny jest tu duch japońskiej filozofii monozukuri – nieustannego doskonalenia systemu produkcji” – powiedział Carlos Ghosn.

Z kolei Johan de Nysschen zauważył, że dzisiejsza uroczystość to niejako odpalenie, zapowiedzianej w grudniu, salwy, która inicjuje nową linię Infiniti i nową strukturę nazewnictwa pod znakiem „Q”. „Pierwsze Infiniti w naszej nowej gamie ma odzwierciedlać kluczowe dla marki wartości – uwodzicielski styl, bezkompromisową dbałość o szczegóły, precyzję montażu i wykończenia, porywające osiągi i prowokacyjne wyzwanie do zburzenia panującego w tym segmencie aut status quo. I Q50 na pewno te założenia spełnia. W ten sposób wkraczamy na drogę realizacji ekscytującego planu naszej globalnej ekspansji ” – powiedział Johan de Nysschen.

Aktywną rolę w testowaniu i ocenie możliwości Q50 odgrywał trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1 − Sebastian Vettel, mianowany w Infiniti dyrektorem ds. osiągów, który w filmie dla zespołu produkcyjnego w Tochigi powiedział m.in.: „Gratuluję inauguracji produkcji Q50. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w rozwoju tego projektu. Życzę udanego świętowania tak wspaniałych narodzin i życzę sukcesów w przyszłości.” Sebastian Vettel będzie też wspierał zespół projektowy w kształtowaniu dynamicznych osiągów kolejnego modelu w gamie Infiniti.

Całkowicie nowy Infiniti Q50, który trafi do sprzedaży latem, będzie dostępny na rynkach europejskich w wersjach z zaawansowanym technologicznie napędem hybrydowym, opartym na benzynowym silniku V6 o pojemności 3,5 l litra oraz z silnikiem diesla o pojemności 2,2 l.

Porywająca stylistyka, ogrom przełomowych technologii, jak choćby bezpośrednie sterowanie adaptacyjne, niespotykany dotąd poziom osiągów i kunsztu wykonania to najbardziej charakterystyczne cechy Q50.

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *