Parada Volvo – rekord Guinnessa

12 września 2010 roku wezmą oni udział w „Paradzie Volvo” – na trasie Chorzów – Katowice – próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w długości łańcucha utworzonego przez samochody jednej marki. Inicjatorami przedsięwzięcia są pasjonaci samochodów Volvo skupieni wokół www.volvoforum.pl, za organizację i przebieg parady odpowiada Autoryzowany Dealer Volvo (ADV) Auto-Boss.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Volvo Auto Polska i Prezydent Miasta Katowice.

W „Paradzie Volvo” i biciu rekordu Guinnessa mogą wziąć udział tylko osoby, które zarejestrowały swój samochód przez specjalną stronę internetową: www.paradavolvo.pl Zgłoszenia są bezpłatne, a liczba uczestników nie jest ograniczona, więc nadal można zgłaszać swój udział. Jednak ze względów organizacyjnych przyjmowanie zgłoszeń zostanie zakończone 9 września (czwartek) o godzinie 24:00.

W dzień wydarzenia (12 września – niedziela) od godziny 06:00 w salonie ADV Auto-Boss w Chorzowie przy ul. Drogowa Trasa Średnicowa 51 uruchomiona będzie Recepcja Startowa. W recepcji na uczestników parady czekać będą tzw. „grupowi” – osoby odpowiadające za bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wydarzenia („grupowy” odpowiada za 10 samochodów). Każdy z uczestników otrzyma „pakiet startowy” zawierający specjalną tabliczkę – do umieszczenia na podszybiu, z prawej strony – z kolejnym numerem pojazdu biorącego udział w ustanowieniu rekordu Guinnessa, indywidualny identyfikator uczestnika (z takim samym numerem jak na samochodzie) oraz upominki od Volvo.

Od 10:30 samochody będą ustawiane, w asyście „grupowych” i policji, na wydzielonym pasie drogowym Drogowej Trasy Średnicowej w Chorzowie. Na początku kolumny ustawione zostaną najnowsze modele Volvo S60, XC60. W dalszej kolejności staną modele historyczne – swój udział zapowiedzieli m.in. właściciele Volvo Amazon z 1966 i drugiego z 1969 roku, Volvo 144 z 1972 roku, Volvo 244 z 1976 i dwa z 1979 roku. Kolejne miejsca zajmą nowsze modele Volvo. Pod koniec kolumny powinny pojawić się również ciągniki siodłowe Volvo (m.in. modele: FH 12, FH 16, R44H, VN780) oraz wozy straży pożarnej.

Start „Parady Volvo” nastąpi o godzinie 11:00 spod salonu ADV Auto-Boss w Chorzowie przy ul. Drogowa Trasa Średnicowa 51. W tym czasie policja zamknie dojazd i zjazd z DTŚ na odcinku chorzowskim.

Meta parady zostanie ustawiona w Katowicach przy ul. Chorzowska 50. Po przejechaniu punktu mety, kolumna zostanie poprowadzona przez katowickie Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, a następnie ulicę Olimpijską na plac przed Halą „Spodek”. Od godziny 12:00 do 13:00 na placu przed „Spodkiem” samochody będą ustawiane w odpowiednim porządku.

Około godziny 13:00 rozpocznie się stacjonarna część wydarzenia. Na przygotowanej scenie przeprowadzona zostanie rozmowa z arbitrem Guinnessa, organizatorami i wybranymi uczestnikami parady. Dla uczestników przygotowano również poczęstunek oraz możliwość porozmawiania w punkcie informacyjno-organizacyjnym z ekspertami z ADV Auto-Boss zajmującymi się na co dzień sprzedażą i serwisowaniem samochodów Volvo.

„Parada Volvo” zakończy się około godziny 15:00. Podobnie jak na początku, organizacją wyjazdu samochodów spod Hali „Spodek” zajmą się „grupowi” i wyznaczeni funkcjonariusze policji.

 

źródło: Volvo

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *