Optymistyczny początek roku 2013 dla Hondy w Europie

Wielkość sprzedaży w tym okresie wyniosła 40 499 sztuk* i jest to o 16,3% lepszy wynik od osiągniętego w pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku.

Niezależnie od trudnych warunków rynkowych, dobre wyniki sprzedaży Hondy na Starym Kontynencie są między innymi zasługą udanego debiutu rynkowego dwóch produktów. Nowa Honda CR-V została dobrze przyjęta przez europejskich klientów, którzy docenili stylistykę, funkcjonalność i osiągi modelu. Również mocny a zarazem oszczędny diesel i-DTEC o pojemności 1.6 l przyczynił się do zwiększenia sprzedaży modelu Civic.

Honda będzie nadal umacniać swoją linie modelową w Europie poprzez wprowadzenie silnika wysokoprężnego 1.6 i-DTEC do modelu CR- V na jesieni b.r. oraz nowego modelu Civic Tourer na początku 2014 roku.
    
Komentując wyniki sprzedaży uzyskane w pierwszym kwartale, Manabu Nishimae, Prezes Zarządu Honda Motor Europe powiedział: “Warunki ekonomiczne w Europie wciąż są dla nas wyzwaniem. Niemniej jednak, pomaga nam duży popyt klientów na nasze nowe modele, takie jak CR-V czy Civic 1.6 i-DTEC.”

* sprzedaż 27 krajów UE

 

źródło: Honda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *