Opel Insignia zasili flotę Policji

Opel Insignia, zgodnie ze sloganem reklamowym marki, to najlepszy samochód, jaki został stworzony do tej pory spod znaku Opla.

Bez wątpienia cieszy się uznaniem popartym ponad 40 nagrodami, w tym COTY 2009 oraz niesłabnącym zainteresowaniem klientów – od premiery pod koniec 2008 roku do kwietnia 2013, w Polsce zostało sprzedanych ponad 18 400 sztuk tego modelu. W tym roku jest już ponad 700 rejestracji Insigni.

Insignia to auto piękne stylistycznie, a dzięki trzem rodzajom nadwozia jest w stanie sprostać każdym wymaganiom klientów: od eleganckiej limuzyny po bardzo pakowane kombi, które oferuje nawet 1 530 litrów ładowności. Najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne takie jak Opel Eye, czy reflektory z systemem AFL+ poprawiają bezpieczeństwo pasażerów i innych uczestników ruchu.

Ogromna zaletą jest szeroka gama silników: od bardzo oszczędnej 1.4 Turbo 140 KM z systemem Start/Stop po wersję najmocniejszą OPC 2.8 V6 Turbo 325 KM.

Z tej gamy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i flotowi. Firmy prywatne i instytucje rządowe stanowią dużą część odbiorców na polskim rynku,

Tym bardziej nie dziwi fakt, że model ten został wybrany w drodze przetargu przez Komendę Główna Policji na samochody – videorejestratory. Zgodnie z umową podpisaną 29 kwietnia 2013 zamówionych zostało łącznie 75 sztuk Insigni w nadwoziu Sedan z silnikiem benzynowym – 2.0 Turbo 220 KM.

Auta będą partiami dostarczane przez Dealera Opla Energozam na terenie całej Polski w okresie wrzesień-listopad 2013. Insignie zostaną wyposażone w videorejestratory oraz specjalistyczną zabudowę policyjną przez wyspecjalizowane firmy zewnętrzne i pozostaną pojazdami nieoznakowanymi.

Cieszy nas bardzo fakt, że to właśnie Opel Insignia został wybrany przez Policję, ponieważ jest to kolejny dowód zaufania w technologie i niezawodność tego modelu oraz marki, która stawia bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na pierwszym planie.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *