Opel Corsa 2011

Zmodyfikowana maska nada mu bardziej sportowy i ekspresyjny wygląd, co sprawi, iż będzie w nim można natychmiast rozpoznać członka nowej rodziny pojazdów marki Opel. Nowa kolorystyka nadwozia i wygląd wnętrza, a także doskonała oferta zindywidualizowanych wersji sportowych czynią go bardziej atrakcyjnym niż kiedykolwiek wcześniej. Corsa jest obecnie dostępna z nowym, multimedialnym systemem audio-informacyjnym noszącym nazwę „Touch & Connect” (Dotknij i Połącz), który oferuje pięciocalowy kolorowy ekran dotykowy, zestaw nawigacyjny z mapami 28 krajów Europy, technologię Bluetooth, złącze do odtwarzaczy iPod i złącza USB w bardzo przystępnej cenie.

Choć w roku 2010 wszystkie silniki zmodyfikowano tak, aby zapewnić większą moc, a przy tym niższy poziom zużycia paliwa i emisji CO2, nowy silnik ecoFLEX 1.3CDTI o mocy 70 kW/ 95 Kmz technologią Start/Stop dodatkowo zwiększa ogólną ekonomiczność Corsy: Wersja trzydrzwiowa zużywa zaledwie 3,5 litra oleju napędowego na 100 km i emituje zaledwie 94 gCO2/km. Technologia Start/Stop przyczynia się szczególnie do obniżenia zużycia paliwa w cyklu miejskim – do poziomu 4,2 l/100 km wporównaniu do 4,6 l/100 km w poprzedniej Corsie 1.3 CDTI ecoFLEX emitującej98 g CO2/km.

Cała rodzina w ciągłym ruchu

Oferta wyposażenia Opla Corsy, jednego z kluczowych graczy na rynku europejskim od roku 1982, stanowi jedną z najbogatszych ofert w segmencie małych samochodów. Corsa oferowana jest w dwóch wyrazistych wersjach nadwozia: stylizowanej na coupe wersji trzydrzwiowej, rodzinnej wersji pięciodrzwiowej oraz w wariancie komercyjnym o nazwie Corsavan. Wnętrze kabiny Corsy nadal pozostaje jednym znajprzestronniejszych i najatrakcyjniejszych w swojej klasie. Corsa oferuje również liczne innowacyjne rozwiązania niespotykane wśród swoich odpowiedników, np. podgrzewaną kierownicę czy też zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix, a także wiele rozwiązań rzadko dostępnych w tym segmencie, np. halogenowe oświetlenie adaptacyjne AdaptiveForward Lighting (AFL), układ wspomagający ruszanie na wzniesieniach Hill StartAssist oraz panoramiczny dach.

Nowe modele Opla Corsy dostępne są w wersjach o mocy od 48 kW/65 KM do 141 kW/192 KM. Nowa gama jednostek napędowych została w roku 2010 odświeżona i uzupełniona o liczne nowe silniki spełniające wymogi normy Euro 5, ograniczające zużycie paliwa i obniżające poziom emisji CO2 o nawet 13%, a jednocześnie mające większą moc w większości zastosowań. Aby pomóc kierowcom obniżyć poziom zużycia paliwa, nawet podczas jazdy pojazdem z potężnym silnikiem, na głównym wyświetlaczu na desce rozdzielczej zamontowano świetln ywskaźnik zmiany biegu na wyższy.

Zmodyfikowany silnik 1.6 l turbo 141 kW/192 KMOPC również wzbogaca rodzinę modeli Corsy. Co więcej, maskę Corsy OPC przeprojektowano tak, aby przypominała tę w pozostałych modelach, głównie dzięki nowym reflektorom i nowemu grillowi.

Wśród silników wysokoprężnych znajdują się różne wersje jednostek 1.3 i 1.7 CDTI o mocy od 55 kW/75 KM do 96 kW/130 KM zużywające niewielkie ilości oleju napędowego – od 3,5l do 4,6l paliwa na 100 km.

Styl i charakter na każdy gust

Cztery poziomy wyposażenia – Essentia, Enjoy, Cosmo i Sport – pozwalające klientom na personalizację Corsy dokładnie według własnych wymogów, na rok 2011 zostały zmodyfikowane. Nowa,współczesna kolorystyka i wykończenia oferowane są tak wewnątrz, jak i nazewnątrz. We wnętrzu w odcieniu czerni węglowej (Charcoal) w wersji Enjoy zastosować można również bardziej ekspresyjne odcienie wykończenia w kolorze Tabasco Orange (ciemnopomarańczowy) lub Steel Blue (stalowo-niebieski). Paleta lakierów nadwozia obejmuje delikatny odcień bieli Guacamole, przykuwającą wzrok zieleń Grasshopper i odważną, ciepłą Hennę.

Ponadto, ofertę poszerzono o cieszącą się powodzeniem sportową linię Color Line stanowiącą jużokoło 20% sprzedaży Corsy w Niemczech. Obok znanych już modeli Color Edition i Color Race, do oferty wprowadzono nowy pakiet o nazwie Linea, obejmujący potężne,17-calowe obręcze w kolorze białym lub lśniącej czerni i odpowiadające im szerokie pasy biegnące przez całą długość nadwozia. Pakiet Linea dostępny jest w wersjach Enjoy, Sport i Cosmo.

Najlepiej sprzedające się super-mini o udoskonalonejkonstrukcji i najwyższej jakości

W roku 2010 w Corsie wprowadzono istotne udoskonalenia podwozia zapewniające większy komfort jazdy,lepsze wyczucie kierownicy i lepszą stateczność kierunkową – a wszystko to bez negatywnego wpływu na ogólnie uznaną zwrotność i płynącą z prowadzenia przyjemność.

Amortyzatory, resory, stabilizatory poprzeczne, tylną oś, układ kierowniczy oraz oprogramowanieukładu EPS (elektrycznego wspomagania kierownicy) zmodyfikowano tak, aby zapewnić Corsie lepsze właściwości jezdne o jakości prowadzenia i jazdy pojazdu klasy wyższej. Układy ABS i ESPPlus zainstalowane w Corsie wspomagają wentylowane tarczowe hamulce przednie i zapewniają dodatkowe funkcje: w sytuacji awaryjnej, obok układu wspomagania hamowania i rozkładu siły hamowania, uruchamiany jest również układ kontroli hamowania.

Oprócz atletycznej, dynamicznej stylistyki i ogromnej przyjemności prowadzenia, Corsa oferuje również kierowcom najwyższą jakość. W niemieckim raporcie awaryjności DEKRA 2010 Corsę uznano za ogólnego zwycięzcę dzięki najniższej awaryjności spośród wszystkich testowanych pojazdów. DEKRA (DeutscherKraftfahrzeug-Überwachungs-Verein) to niezależna organizacja świadcząca wszechstronne usługi związane z bezpieczeństwem i sprawnością pojazdów, jak również wiodąca w Europie organizacja przeprowadzająca badania techniczne.

Corsa jest jednym z najczęściej wybieranych w Europie niewielkich samochodów, zwanych też super-mini. Stanowi ona około 30% całkowitej sprzedaży Opla/Vauxhalla i jest jednym z liderów swojego segmentu. W okresie ostatnich trzech lat rocznie sprzedawano średnio ponad 400 000 egzemplarzy.

Corsę zaprojektowano i stworzono w Rüsselsheim w Niemczech, a produkowana jest ona w Saragossie w Hiszpanii i w Eisenach w Niemczech.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *