Nowy Renault Megane Sport w Polsce od 99.900 zł

Dzięki wyjątkowo szerokiej gamie dostępnych pakietów każdy będzie mógł stworzyć auto odpowiadające indywidualnym potrzebom.

W ofercie Nowego Megane RS znajduje się aż sześć opcjonalnych pakietów: DESIGN RS, SPORT, CUP, PREMIUM, TURISMO oraz PAKIET WIDOCZNOŚĆ. Na szczególną uwagę zasługuje pakiet CUP w cenie 7 500 zł, obejmujący wyczynowe zawieszenie CUP z samoblokującym mechanizmem różnicowym, przednie fotele kubełkowe Recaro z tapicerką materiałową, przednie zaciski hamulcowe Brembo w kolorze czerwonym i 18-calowe czarne, matowe obręcze kół ze stopu metali lekkich.

Wyjątkowy charakter auta podkreśli pakiet SPORT, m.in. z żółtymi pasami bezpieczeństwa i elementami tapicerki przednich foteli w tym samym kolorze. Dodatkowy komfort zagwarantuje pakiet PREMIUM,
w którego skład wchodzą m.in.: karta Renault hands free, system kontroli ciśnienia w oponach, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z pamięcią ustawienia, podgrzewane przednie fotele z tapicerką skórzaną łączoną ze skórą ekologiczną.

Megane RS, zainspirowany światem sportów samochodowych, wyróżnia się sportowym charakterem widocznym w designie i osiągach. Auto dostępne w 7 kolorach nadwozia – w tym w charakterystycznym
i wyrazistym odcieniu Żółty Sport – zostało wyposażone w silnik benzynowy 2.0 l Turbo o mocy 250 KM
i momencie obrotowym 340 Nm, o bardzo szerokim zakresie pracy, który gwarantuje doskonałe osiągi zarówno na drodze, jak i na torze. Specjalne wyposażenie RS Dynamic Management (ESP o trzech trybach pracy) i RS Monitor (pokładowy system pomiarowy) ułatwiają sportową jazdę.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu osiągów, konstruktorzy Renault Sport Technologies przetestowali samochód w różnych sytuacjach drogowych, sprawdzając zachowanie silnika na dystansie ponad 300 000 km podczas długotrwałej jazdy na torze przy zmiennych warunkach atmosferycznych (praca zarówno w niskich temperaturach, jak i w upale).

Sportowe osiągi Megane RS komponują się z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, które ma dla Renault priorytetowe znaczenie. Samochód jest wyposażony w liczne elementy ułatwiające kierowcy unikanie niebezpiecznych sytuacji. W zakresie bezpieczeństwa biernego Nowy Megane RS jest wyposażony we wszystkie rozwiązania, dzięki którym wersja hatchback uzyskała maksymalną notę
5 gwiazdek i 37 punktów na 37 możliwych w testach zderzeniowych Euro NCAP.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *