Nowy Opel Meriva

Minivan z wieloma opcjami wyposażenia w cenie od 15 900 euro zostanie wprowadzony do sprzedaży w Niemczech 12 czerwca br.

Wpłynęło już ponad 30 tys. zamówień na nowego monocaba, Opla Merivę, w Europie, mimo że trafi on do salonów w Niemczech dopiero 12 czerwca. „Nigdy wcześniej nie było tak imponującego zainteresowania żadnym samochodem w tym segmencie” – powiedział z entuzjazmem Alain Visser, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych Opla/Vauxhalla. „Dowodem na to jest nie tylko duża liczba zamówień, lecz także pierwsze analizy reakcji klientów i mediów. Design nowej Merivy oraz jej innowacyjna koncepcja najwyraźniej odpowiadają gustom Klientów”.

Planuje się sprzedaż 50 tys. sztuk Merivy w Europie w 2010 roku, a w ciągu pierwszego pełnego roku sprzedażowego 2011 Opel oczekuje 130 tys. zamówień. Ceny w Niemczech rozpoczynają się od 15 900 euro.

Nowa Meriva łączy elegancki design i ogromną funkcjonalność. To pierwszy samochód na świecie, który otrzymał oznaczenie jakości za całościową koncepcję ergonomii przyznane przez Aktion Gesunder Rücken e. V. (Akcja na rzecz zdrowego kręgosłupa) – zespół ekspertów i terapeutów zajmujących się przeciwdziałaniu chorobom pleców. Koncepcja obejmuje system FlexDoors, uznane, ergonomiczne fotele przednie, system siedzeń tylnych FlexSpace oraz zintegrowany system transportowania rowerów FlexFix. Wszystkie wymienione tu elementy wyposażenia są przystosowane do potrzeb pleców i w najmniejszy możliwy sposób nadwyrężają kręgosłup.

Wszystkie silniki nowej Merivy spełniają normy emisji spalin Euro 5. Trzy silniki benzynowe i dwa diesel dysponują mocą od 55 kW/75 KM do 103 kW/140 KM. Trzy dodatkowe silniki diesel pojawią się pod koniec tego roku.

 

źródło: Genaral Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *