Nowy Jeep Cherokee powraca

W roku 2013, Jeep ponownie pojawi się w Ameryce Północnej z modelem Cherokee (ostatnie dwie generacje Cherokee nazywały się Liberty w Ameryce Północnej), wprowadzając nową generację „Mid-Size Sport-Utility Vehicle”, czyli średniej wielkości samochodu sportowo-rekreacyjnego.

Nowy Jeep Cherokee, zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu w Nowym Jorku pod koniec marca br. Jeep Cherokee 2014 będzie samochodem bezkompromisowym i wyznaczy nowy standard, dzięki najlepszym w swojej klasie atrybutom, których przykładem mogą być doskonałe parametry jezdne i zużycie paliwa mniejsze o 45% w stosunku do poprzedniego modelu.

Nowy Jeep Cherokee 2014 będzie produkowany w zakładzie Toledo Assembly Plant należącym do Grupy Chrysler, znajdującym się w miejscowości Toledo w stanie Ohio (USA) i pojawi się w sprzedaży w amerykańskich salonach dealerów Jeep w trzecim kwartale br.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *