Nowy Hyundai ix20

Hyundai ix20, zaprojektowany w niemieckim centrum projektowym firmy w Rüsselsheim, jest drugim – po ix35, europejskim samochodem stworzonym zgodnie z nowym językiem projektowania Hyundaia Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba). Prezentowany szkic zapowiada radykalne odejście od charakterystycznej dla tego segmentu koncepcji pudełkowego minivana, w kierunku bardziej dynamicznych i sportowych kształtów. ix20 reprezentuje crossover-owy charakter oraz uniwersalność użytkowania – jest on nie tylko funkcjonalnym środkiem transportu, ale jednocześnie zapewnia dynamikę i przyjemność z jazdy.

ix20 trafi do salonów w czwartym kwartale 2010 roku. Będzie oferowany z unikalnym programem gwarancyjnym Hyundaia 5-Year Triple Care, obejmującym 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu oraz 5 lat assistance.

Kolejną premierą w Paryżu będzie nowy i10. To odświeżona wersja popularnego mikrovana, który zyskał szereg ulepszeń w zakresie designu i wyposażenia, a przede wszystkim otrzymał nowy 1.0-litrowy silnik z systemem ISG, o obniżonym poziomie emisji CO2.

Międzynarodowe targi motoryzacyjne w Paryżu będą także okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć Hyundaia w autorskim programie ekologicznym Blue DriveTM, dzięki któremu firma aspiruje do stania się światowym liderem w stosowaniu technologii przyjaznych środowisku. Modele oferowane w ramach programu Blue DriveTM charakteryzują się znacznie obniżonymi wskaźnikami emisji substancji szkodliwych, co podkreśla troskę Hyundaia o środowisko naturalne.

Aby odpowiednio zaprezentować szeroką linię produktów marki Hyundai oraz nowe technologie, firma zdecydowała się w tym roku na powiększenie swojego stoiska wystawienniczego o 66%.

 

źródło: Hyundai

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *