Nowy Ford Kuga 2012

Nowy Ford Kuga mierzy 4,52 m długości, 1,84 m szerokości i 1,68 m wysokości. Rozstaw osi to z kolei 2,69 m. Na rynku amerykańskim samochód dostępny będzie w wersji z napędem na dwa lub cztery koła oraz z trzema silnikami benzynowymi do wyboru. Wszystkie współpracują z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Podstawowa jednostka napędowa to 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik wolnossący o mocy 168 KM, dostępny wyłącznie z napędem na przednie koła. Wyżej w hierarchii znajduje się motor 1,6 EcoBoost produkujący 173 KM. W tym przypadku do wyboru jest napęd na dwa lub cztery koła. Flagowy Escape napędzany jest 2-litrowym silnikiem EcoBoost. Moc 237 KM może docierać do kół w formie napędu FWD lub AWD.

Wnętrze nowego Forda Kuga 2013 zaprojektowano zgodnie z zasadami nowego języka stylistycznego Forda, przez co kabina pasażerska SUVa w dużej mierze przypomina wnętrze Focusa. Na pokładzie znalazło się także wiele systemów zapożyczonych od mniejszego brata, takich jak na przykład układ monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (BLIS).

Europejski odpowiednik Forda Escape, czyli model Kuga, zadebiutuje w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

 

Mototarget.pl

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *