Nowy flagowy crossover Nissana

Nissan Qashqai nowej generacji opuścił linię produkcyjną w bijących rekordy zakładach w Sunderland.

Zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii Qashqai jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie i najlepiej sprzedającym się modelem Nissana na tym kontynencie, a jego wprowadzenie na rynek w 2007 r. dało początek zupełnie nowemu segmentowi.

Produkcja Nissana Qashqai nowej generacji, który po premierowej prezentacji w listopadzie spotkał się z powszechnym uznaniem, ruszyła pełną parą w Sunderland, gdzie na linii nr 1 co 61 sekund powstaje nowy egzemplarz tego modelu.

Dyrektor ds. wyników w firmie Nissan, Trevor Mann, Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego, będący gospodarzem uroczystości zorganizowanej wczoraj na terenie zakładów, powiedział: „Nissan Qashqai, którego produkcję uruchomiliśmy w 2006 r., przetarł szlak. Samochód, wraz z którym powstał segment crossoverów, nadał nowe tempo marce Nissan w Europie i pomógł zakładom w Sunderland w wyznaczeniu nowych standardów pod względem wydajności produkcji i jakości. Nowy Qashqai, dzięki odważnej stylistyce i rozwiązaniom technicznym plasującym go w czołówce segmentu, po raz kolejny pozwoli marce Nissan zaoferować nową jakość, będąc wzorem dla crossoverów nowej generacji i naszym flagowym modelem w Europie”.

Bohaterami nowego filmu, nakręconego z okazji wczorajszej uroczystości, są członkowie załogi Nissana, których liczba po raz pierwszy w 28‑letniej historii zakładu przekroczyła 7000 osób. Po uwzględnieniu firm kooperujących, z zakładem związanych jest ponad 40 000 miejsc pracy w brytyjskiej branży motoryzacyjnej, w takich segmentach jak usługi projektowo-konstrukcyjne, produkcja, marketing i sprzedaż.

Oddziaływanie ekonomiczne modelu Qashqai rozciąga się z Sunderland na cały świat: Nissan zainwestował w opracowanie i produkcję modelu 534 miliony funtów brytyjskich, współpracuje z 224 dostawcami z 22 krajów i eksportuje produkt na ponad 130 rynków.

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, powiedział: „To wspaniale, że nowy Qashqai jest produkowany w Sunderland. Nissan przyczynia się do istnienia 40 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, a pół miliarda funtów zainwestowane w naszym kraju przez tę markę w związku z nowym modelem świadczy o tym, że zachęcone naszym długofalowym planem firmy są gotowe tu inwestować i tworzyć miejsca pracy.”

Wiceprezes zarządu Trevor Mann dodał: „Za sukcesem modelu Qashqai stoi wysoka jakość pracy działów Nissana odpowiedzialnych za projektowanie stylistyki i rozwiązań technicznych oraz produkcję. Z wielką przyjemnością wracam dziś do Sunderland, aby podziękować i złożyć hołd tysiącom pracowników Nissana oraz naszych kooperantów, którzy mają swój udział w tym sukcesie”.

Nowy Nissan Qashqai jest produkowany na linii nr 1 w Sunderland, która od 2010 r. pracuje w systemie 24‑godzinnym w celu zaspokojenia popytu. Na tej samej linii produkowany jest także w 100% elektryczny Nissan LEAF. Nowy Qashqai jest pierwszym seryjnym modelem Nissana w Europie zbudowanym na platformie CMF (Common Module Family) sojuszu Renault-Nissan.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *