Nowy Fiat Sedici

Jest on teraz jeszcze bardziej przyjazny środowisku dzięki dwóm nowym silnikom spełniającym wymogi normy Euro 5 (benzynowy 120 KM 1.6 16v oraz diesel 135 KM 2.0 16v Multijet 16v), co plasuje go na czele swej klasy pod względem emisji CO2. Nowy Sedici, charakteryzujący się odnowioną stylistyką zarówno wnętrza, jak i części zewnętrznej, która pozostaje w doskonałej harmonii z Fiat „family feeling” wprowadzoną przez modele Grande Punto i Bravo, jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają kompaktowego SUV, o mocnych cechach estetycznych, sprawdzającego się zarówno w charakterze samochodu terenowego, jak i miejskiego, którego celem jest zagwarantowanie maksimum bezpieczeństwa oraz ochrona środowiska naturalnego.

– Dzięki stylistyce bardziej zbliżonej do designu innych modeli w naszej ofercie i bardziej spokrewnionemu ze światem pojazdów terenowych, Nowy Sedici wnosi do gamy Fiata zarówno konsekwencję, jak i nowoczesność – mówi Roberto Giolito, Szef Stylistów marek Fiat & Abarth – Wygląd nowego modelu łączy w sobie szereg detali, które bezpośrednio nawiązują do współczesnych „Crossovers”, stanowiąc rozwiązanie odporne na zmiany trendów, a zatem i długotrwałe. Na osobowość samochodu składają się wszystkie elementy, mimo, iż każdy z nich posiada swoją specyficzną funkcję i został przystosowany do „bezproblemowego” użytku. Taka właśnie jest misja Nowego Sedici: przejście ze środowiska, gdzie kluczową cechą jest zwinność, jak na przykład miejski ruch drogowy, do bardziej wymagających nierównych podłoży lub podłoży o niskiej przyczepności. Z tego względu nowy design jeszcze bardziej przystosowuje Sedici do zróżnicowanego użytku, jak również jeszcze bardziej wyróżnia model od pozostałych w tym konkretnym segmencie.

Następca popularnego modelu, którego od dnia wejścia na rynek do dziś zarejestrowano 74 000 szt. (z których około 44 000 szt. we Włoszech, gdzie Fiat Sedici 4×4 jest najpowszechniej kupowanym pojazdem terenowym – źródło: UNRAE; oraz ponad 2300 rejestracji w Polsce – źródło: CEPIK) – nowy SUV marki Fiat został zaprojektowany i stworzony dla tych, którzy chcą się wyróżnić dzięki wytwornemu samochodowi o eleganckim wyglądzie i którzy, jednocześnie, szukają pojazdu kompaktowego, bezpiecznego i łatwego do prowadzenia, który jest w stanie z łatwością poradzić sobie w środowisku miejskim (Nowy Sedici ma 411 cm długości, 176 cm szerokości, 162 cm wysokości i rozstaw osi wynoszący 250 cm). Co więcej, nowy model umożliwia przyjemne spędzenie wolnego czasu klientom, w szczególności miłośnikom natury, którzy pragną zaspokoić swój głód przygód i wyzwań: a to zarówno dzięki wyglądowi „all-terrain” modelu, jak też dzięki specjalnemu, możliwemu do dostosowania na życzenie systemowi napędu na cztery koła, który umożliwia kierowcy przełączenie z napędu 4X2 na 4X4, co przekłada się na niższe zużycie paliwa w porównaniu z innymi pojazdami terenowymi z tej kategorii.

Klient może wybrać spośród trzech wersji (Fresh, Dynamic i Emotion), dwóch układów napędowych (4×2 i 4×4), 9 kolorów karoserii oraz dwóch nowych silników, benzynowego 120 KM 1.6 16v i 135 KM 2.0 Multijet, który posiada DPF w standardzie (filtr cząsteczek stałych). Nowy Sedici jest objęty 3-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *