Nowy Fiat Qubo 2012

Charakter tego praktycznego samochodu podkreślają  nowe detale stylistyczne, takie jak: przyciemnione klosze lamp przednich, dwukolorowe (czarno – aluminiowe) listwy boczne o nowym kształcie, i na nowo zaprojektowana osłona tylnego zderzaka. Pozostałe cechy charakterystyczne odświeżonego modelu przejęto z poprzedniej wersji. Są to między innymi: specjalne zderzaki przednie z wbudowanymi osłonami, system kontroli trakcji Traction+, podwyższone zawieszenie z osłoną silnika pozwalającą bezpiecznie pokonywać wystające z podłoża przeszkody, relingi dachowe, przyciemnione szyby tylne, oraz felgi aluminiowe ze specjalnymi oponami  185/65 R15 M+S.


Egzemplarz wystawowy zostanie zaprezentowany w specjalnym, metalicznym, pomarańczowym kolorze nadwozia i z całkowicie nowym, pomarańczowo czarnym wystrojem wnętrza przy zastosowaniu tapicerki „Sail”. Żywe kolory mają podkreślać nacisk, jaki marka Fiat kładzie na estetyczne i żywe wykończenie swoich samochodów.


Bogate wyposażenie nowego Qubo Trekking obejmuje także wiele nowinek technicznych poprawiających trakcję samochodu. Jest to między innymi: system Traction+ – innowacyjny system kontroli trakcji poprawiający przyczepność auta w trudnym terenie lub śliskiej nawierzchni, który jest jednocześnie znacznie tańszy niż konwencjonalny napęd 4×4, a gwarantuje równie dobre prowadzenie.


Ta topowa wersja modelu Qubo cieszy się ogromną popularnością wśród klientów w Europie, a jej sprzedaż utrzymuje się na poziomie średnio o 10 % wyższym niż pozostałych wersji z gamy Qubo. We Frankfurcie Trekking zostanie zaprezentowany z nowymi jednostkami napędowymi 1,3 Multijet o mocy 75 lub 95 KM. Te silniki diesla w połączeniu z manualną, 5-biegową skrzynią biegów wykazują wyjątkowo niski poziom emisji substancji szkodliwych – 107 g/km (w wersji wyposażonej w system Start&Stop).


Nowa wersja Qubo Trekking 2012 jest więc wyjątkową ofertą w swoim segmencie. Należy docenić niezwykłą funkcjonalność samochodu –  wnętrze o regularnych, ergonomicznych kształtach można konfigurować aż na 16 sposobów! W efekcie można osiągnąć  wyjątkowo dużą i funkcjonalną powierzchnię użytkową. Na przykład, przy ustawieniu foteli w  normalnej pozycji, bagażnik ma objętość 330 litrów (do wysokości tylnej półki), 650 litrów do dachu. Ale jeśli tylne siedzenia są wyciągnięte, a przednie siedzenie pasażera złożone do poziomu przestrzeni ładunkowej, ładowność sięga 2500 litrów. To prawdziwy rekord zważywszy, że długość całkowita pojazdu wynosi  tylko 3,9 m.

Po sukcesie wystawowej wersji Qubo, Nitro, zaprezentowanej  na salonie w Bolonii w 2010 roku Fiat wprowadza do sprzedaży specjalny pakiet stylizacyjny „Nitro kit”. Opracowano go we współpracy z amerykańską firmą Nitro, znanym na świecie producentem desek snowboardowych.  W skład pakietu wchodzą między innymi: boks dachowy i deska snowboardowa Nitro Haze (gadżety prawdziwych snowboardzistów), a także 15” felgi z polerowanego aluminium i detale graficzne na zewnątrz i wewnątrz auta. Pakiet adresowany jest do klientów, preferujących aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, którzy jednocześnie cenią sobie wysmakowane detale stylistyczne.


Od lipca 2009 roku Fiat Qubo jest oficjalnym partnerem zawodowej grupy snowboardowej „NITRO Road Warriors Team”. Już od dwóch lat zawodnicy grupy wykorzystują oficjalne samochody Qubo podczas poszukiwania doskonałych miejsc treningowych w Europie.  Podczas tych podróży samochody Fiata pokonały już dystans ponad 200 000 km i stały się nieodłącznym elementem sportowej aktywności snowboardzistów z Nitro, jednocześnie zapewniając sobie obecność na zdjęciach i filmach najlepszych, europejskich fotografów branży snowboardowej.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *