Nowy CITROËN C3

Nowy CITROËN C3 zostanie wprowadzony do sprzedaży w kwietniu 2013 roku i przedłuży sukces jednego z najpopularniejszych modeli Marki, którego sprzedaż od 2002 roku osiągnęła blisko 3 miliony egzemplarzy.

Nowy CITROËN C3 to:

  • Créative Technologie w postaci szyby przedniej Zénith zapewniającej najlepszą widoczność w swojej kategorii oraz nowych, bardziej efektywnych silników, o poziomie emisji CO2 od 87g/km, w tym silników PureTech które przynoszą wzrost mocy o 15% przy jednoczesnym obniżeniu spalania o 25%
  • jeszcze więcej osobowości poprzez bardziej wyrazisty styl, nowy design przodu samochodu i nowe światła tylne.
  • przyjemność i komfort dzięki nowym tapicerkom, a także większemu wyborowi elementów wyposażenia poprawiających wygodę i przyjemność jazdy, jak chociażby kamera cofania, która ułatwia codzienne manewrowanie.

Niepowtarzalna osobowość. Nowy CITROËN C3 jest modelem o niepowtarzalnej, łagodnej w swej krągłości i jednocześnie dynamicznej sylwetce. Przód zyskał nowy wyraz, m.in. dzięki podkreśleniu go wbudowane światła dzienne LED. Światła tylne również zostały zmodyfikowane i zyskały na wyrazistości. Nowy, atramentowy lakier Bleu Encre wzbogaca paletę dostępnych lakierów.
Nowy CITROËN C3 uwodzi stylem zewnętrznym, ale także wnętrzem starannie wykończonym materiałami wysokiej jakości. Należą do nich chromowane elementy dekoracyjne czy też deska rozdzielcza z miękkiego plastiku, podkreślona listwą występującą w różnych wariantach kolorystycznych. Nowy CITROËN C3 oferuje też nowe tapicerki idealnie dobrane kolorystycznie do deski rozdzielczej. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach zestaw wskaźników z białym podświetleniem wprowadza akcent nowoczesności.


Inteligentna konstrukcja. Nowy CITROËN C3 należy do najbardziej kompaktowych modeli w swojej kategorii. Jego wymiary (3,94 m długości, 1,71 m szerokości) i średnica zawracania wynosząca 10,2 m, sprawiają, że jest on doskonale przystosowany do ruchu miejskiego. Zwarta sylwetka została zaprojektowana bez uszczerbku dla przestronności wnętrza. Nowy CITROËN C3 oferuje dużą przestrzeń w kabinie, pojemność bagażnika wynoszącą 300 litrów, która zapewnia mu miejsce wśród najlepszych w swojej kategorii, a także liczne schowki (m.in. w konsoli, schowku centralnym czy w środkowym podłokietniku). Wysoka pozycja za kierownicą gwarantuje komfort prowadzenia oraz doskonałą widoczność, przekładającą się na bezpieczeństwo podróżowania.

Przyjemność podróżowania. Nowy CITROËN C3 zachowuje to, co zapewnia mu niepowtarzalną osobowość, a mianowicie szybę przednią Zénith, która oferuje najlepszą widoczność w swojej kategorii. Szyba Zénith jest osiągnięciem technologicznym, które nadało jeździe zupełnie nowy wymiar. Szyba Zénith zwiększa pole widzenia pasażerów z przodu o 80°do góry. Jej wyjątkowa długość w połączeniu z cienkimi słupkami otwiera kierowcę i pasażerów na otaczający krajobraz. Stopniowane przyciemnienie umożliwia łagodne przejście od silnej ochrony przeciwsłonecznej nad pasażerami z przodu do standardowej przezroczystości szyby przedniej.

Nowy CITROËN C3 wykorzystuje osiągnięcia Marki w dziedzinie komfortu, zapewniając dobre samopoczucie wszystkim podróżującym: płynną jazdę, komfort akustyczny i tłumienie drgań. Liczne przeszklone powierzchnie i rozpylacz zapachów sprawiają, że podróżowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Nowoczesny CITROËN C3 może być wyposażony w kamerę cofania, która ułatwia codzienne manewrowanie, czy też w radio CD mp3, Connecting Box (zestaw głośnomówiący Bluetooth, wejścia jack i USB), system nawigacji eMyWay czy Hifi System®.

Dynamiczny i żywiołowy. Nowy CITROËN C3 radzi sobie swobodnie zarówno w ruchu miejskim jak i w trasie dzięki optymalnie zestrojonemu układowi jezdnemu, odpowiednio dostosowanej masie, wzorcowym parametrom aerodynamicznym (Cx 0,30),) oraz gamie efektywnych i elastycznych silników.


Nowy CITROËN C3 może być wyposażony w 3-cylindrowe benzynowe silniki nowej generacji PureTech o pojemności skokowej 1.0 l i 1.2 l, wykazujące niski poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla, a jednocześnie gwarantujące optymalną dynamikę jazdy. Nowa generacja silników stała się przedmiotem 52 zgłoszonych patentów w zakresie obniżenia masy, uzyskania bardziej zwartej budowy, optymalizacji spalania i zmniejszenia oporów. Silniki PureTech zapewniają zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla o około 25%. Silniki VTi 68 i VTi 82 osiągają poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla w przedziale od 4,3 do 4,5 l/100 km i od 99 do 104 g CO2/km. Ofertę silników benzynowych uzupełnia jednostka VTi 120 dostępna z manualną i automatyczną skrzynią biegów. W ofercie jest też 5 silników wysokoprężnych, z których 3 występują w technologii mikro-hybrydowej e-HDi, z najbardziej skutecznym na rynku systemem Stop&Start (HDi 70, e-HDi 70, HDi 90, e-HDI 90, e-HDi 115). Nowy CITROËN C3 z emisją CO2 od 87g/km wykazuje najniższy w swojej kategorii poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla.

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *