Nowy bolid Infiniti Red Bull Racing

którym stajnia będzie bronić mistrzowskich tytułów kierowców i konstruktorów F1, ale też początek nowej ery zespołu. Nowe barwy mocno odzwierciedlają zacieśnienie współpracy między Red Bull Racing oraz marką samochodów klasy Premium − Infiniti.

Nowy bolid, w nowych barwach, wśród których bardzo przybyło fioletu – koloru sponsora tytularnego – Infiniti, zaprezentowany został w siedzibie zespołu w Milton Keynes (Wielka Brytania). Na prezentacji nie mogło oczywiście zabraknąć trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1 Sebastiana Vettela i dziewięciokrotnego zwycięzcy wyścigów Grand Prix Marka Webbera. Odsłonięcie samochodu było dla Infiniti okazją, by potwierdzić, że firma nie tylko została sponsorem tytularnym zespołu, jak ogłoszono w listopadzie 2012 roku, ale też, że przez najbliższe cztery lata będzie najważniejszym partnerem jego dynamicznych osiągów i… osiągnięć.

Komentując zacieśnienie współpracy z zespołem, Johan de Nysschen, Prezes Infiniti Motor Company, powiedział: „Nasze nowe, poszerzone partnerstwo w Infiniti Red Bull Racing jest kamieniem milowym dla Infiniti i wyraźnym potwierdzeniem zobowiązania do budowania siły marki na całym świecie. Dotychczasowa dwuletnia współpraca przyniosła doskonałe rezultaty dla obu stron. Widoczne teraz nasze większe zaangażowanie, integracja w jeden zespół, przyniesie znaczne korzyści naszym pracownikom i pomoże w doskonaleniu technologii. Przystępujemy do sezonu 2013 i kolejnych ze wspólnym celem – zapewnienia najwyższych osiągów na torze i poza nim.”

Kadra inżynierska Infiniti już jest włączona w pracę zespołu z Milton Keynes, co potwierdza pogłębienie technicznych więzi i ma przynieść efekt synergii między zespołem F1, a producentem aut. Kolejni inżynierowie Infiniti będą sukcesywnie dołączać do zespołu z Milton Keynes, Infiniti uważa bowiem, że współpraca wokół bolidu Formuły 1 jest doskonałym polem doświadczalnym do analiz parametrów dynamicznych i do dalszego rozwoju. Pierwszym wskaźnikiem technicznych korzyści współpracy było powstanie w ubiegłym roku, w zaledwie sześć miesięcy od koncepcji do produkcji, modelu Infiniti FX Vettel Edition. Natomiast w ostatnim czasie kierowcy Infiniti Red Bull Racing Sebastian Vettel i Sebastien Buemi przeprowadzili testy, których celem było udoskonalenie nowego Infiniti Q50.

Większe wsparcie…
Komentując poszerzenie współpracy z Infiniti, Christian Horner, szef Infiniti Red Bull Racing Team powiedział: „Nasz jeszcze silniejszy od tego sezonu związek z Infiniti jest częścią naturalnej ewolucji zespołu i pokazuje jego rozwój. To prawda, jesteśmy utytułowaną, ale wciąż młodą stajnią wyścigową i takie partnerstwo w walce o kolejne tytuły mistrzowskie jest wręcz pożądane. Głęboko wierzę, że obu stronom przyniesie ono w najbliższych latach ogromne korzyści.”

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *