Nowe Renault Fluence

Atrybutami tego sedana marki Renault, przeznaczonego do sprzedaży na rynkach całego  świata, są nowoczesny design oraz zaawansowane technologie spełniające najśmielsze oczekiwania klientów.

Nowoczesny i dynamiczny design. Nowe Renault Fluence prezentuje nową stylistykę marki Renault. Linia przodu  pojazdu będzie wspólna dla wszystkich nowych modeli marki. Logo, umieszczone pionowo na tle szerokiego grilla, podkreślonego chromowanymi ozdobnymi listwami, nadaje autu dynamiczny charakter.


Światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED oraz elementy ozdobne w kolorze chromu i lśniącej czerni podkreślają bardziej nowoczesny wygląd. Wnętrze również zyskało na nowoczesności dzięki cyfrowym zegarom montowanym we wszystkich wersjach wyposażenia.


Przestronne wnętrze wyposażone zostało w nowe tapicerki w celu zapewnienia komfortu na najwyższym poziomie w tym segmencie. Gama silników benzynowych i wysokoprężnych zostaje powiększona o nowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM połączony z automatyczną skrzynią biegów X-Tronic CVT oraz nowy silnik wysokoprężny dCi 130.


Nowy 16-zaworowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM, połączony z automatyczną skrzynią biegów X-Tronic CVT najnowszej generacji, zapewnia nie tylko komfort wynikający z płynnej jazdy, ale również silne doznania. Dynamice towarzyszy znaczny spadek zużycia paliwa do 6,4 l/100 km (o 1,3 l mniej) i emisja CO2/km na poziomie 149 g (o 15% mniej). Nowy silnik wysokoprężny dCi 130 o pojemności 1,6 l jest najmocniejszym dieslem w swojej klasie i zużywa 4,6 l oleju napędowego na 100 km przy emisji 119 g CO2/km.


Nowe Renault Fluence – kwintesencja zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych urządzeń pokładowych. Karta Renault Hands Free z funkcją zdalnego zamykania/otwierania drzwi, system wspomagania parkowania przodem/tyłem, automatyczny hamulec postojowy. Nowe Renault Fluence jest wyposażone w szereg rozwiązań technologicznych wspomagających jazdę i podnoszących komfort, tak ważnych dzisiaj dla użytkowników miejskich. Dzięki nowej gamie radioodtwarzaczy z funkcją Bluetooth® i gniazdami USB oraz Jack, zapewnia stałą łączność ze światem.

Na dowód prawdziwego awansu do klasy wyższej Nowe Renault Fluence będzie oferowało istotną innowację: połączony z Internetem pokładowy system multimedialny Renault R-Link, oferujący połączone usługi i idealnie dostosowany do obsługi w trakcie prowadzenia samochodu dzięki dotykowemu ekranowi i systemowi rozpoznawania mowy. Renault R-Link zapewnia dostęp do funkcji nawigacji i telefonu oraz słuchanie muzyki z przenośnych urządzeń audio. Na kolejnym etapie, wkrótce po wprowadzeniu na rynek będzie umożliwiał również korzystanie z R-Link Store – internetowego katalogu aplikacji samochodowych pobieranych tak jak na smartfony.


Nowe Renault Fluence jest produkowane w Turcji, w fabryce Oyak-Renault w Bursie. Światowa premiera tego modelu odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Istambule, w dniach od 2 do 11 listopada 2012 r.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *