Nowe Renault Espace

Odbudowanie atrakcyjności i konkurencyjności Espace pod względem emisji CO2 w warunkach nasilonej konkurencji było dużym wyzwaniem – wyjaśnia Laurent Bernard, zastępca dyrektora programu Espace. – Naszym celem było pozyskanie lojalności głównej grupy naszych klientów i zapewnienie korzystnego gruntu pod debiut przyszłego modelu Espace.

Nowa, typowa dla marki stylistyka, zgodna z kultowym stylem Espace.
W Nowym Renault Espace wprowadzono nową identyfikację stylistyczną Renault, dodatkowo podkreślającą jego osobowość i nadającą mu jeszcze bardziej dynamiczny wygląd. Wzorem nowych modeli marki, logo na osłonie chłodnicy zostało powiększone w celu lepszego wyeksponowania na tle szerokiego grilla podkreślonego chromowanymi listwami ozdobnymi. Nowe obręcze kół ze stopu metali lekkich „Monterey” i „Dark Eptius” nadają Renault Espace jeszcze bardziej prestiżowy i dynamiczny wygląd.


Charakterystyczna deska rozdzielcza Espace została w wersji Initiale podkreślona przeszyciami, dzięki czemu wnętrze jest eleganckie i starannie wykończone. Bardziej przyjazny dla środowiska: -20 g CO2/km (-0,8 l/100 km) w wersji z silnikiem Diesla. W wersji o mocy 150 KM, silnik 2.0 dCi (M9R) współpracujący z mechaniczną, 6-przełożeniową skrzynią biegów emituje obecnie zaledwie 150 g CO2/km* (-20 g), zużywając przy tym 5,7 l/100km* (-0,8 l). Natomiast silnik 2.0 dCi (M9R) współpracujący z automatyczną skrzynią biegów emituje 169 g CO2/km* (-20 g), zużywając przy tym 6,4 l/100km* (-0,8 l). Oznacza to oszczędność 1,7 l na każde 100 km i 27 g CO2 na każdy km w ciągu ostatnich 6 lat, czyli od czasu inauguracji silnika 2.0 dCi w modelu Espace w 2006 roku.
W celu uzyskania takich wyników, konstruktorzy skupili swoje wysiłki na:

  • udoskonaleniu silników Diesla: zastosowaniu technologii ESM (odzyskiwanie energii podczas hamowania), termostatowanej pompy oleju, technologii „thermo-management” oraz układu recyrkulacji schłodzonych spalin EGR,
  • dalszym dopracowaniu nadwozia i układu jezdnego: poprawie współczynnika SCx o 3% dzięki lepszemu wyprofilowaniu spodu nadwozia, zastosowaniu nowych opon o obniżonych oporach toczenia, zastosowaniu układu kierowniczego z elektrohydraulicznym wspomaganiem.

Pionier segmentu vanów jest wciąż udoskonalany
Nowa wersja Renault Espace łączy w sobie wszystkie atuty, które zadecydowały o sukcesie tego modelu: przestronność, liczne możliwości aranżacji wnętrza, doskonałą widoczność i świetnie doświetlone wnętrze na użytek wszystkich pasażerów. Wnętrze Nowego Renault Espace jest nadal najbardziej przyjaznym wnętrzem wśród 7-osobowych vanów. Oferuje pasażerom najwyższy poziom komfortu dzięki 7 pełnowymiarowym miejscom i doskonale doświetlonej kabinie z dużym, otwieranym dachem. Wykonana z innowacyjnej tkaniny tapicerka Nowego Renault Espace jest odporna na wchłanianie wszelkich cieczy na bazie wody i oleju.


Renault jest pierwszym na świecie producentem samochodów oferującym auta z oryginalną tapicerką tkaninową, zabezpieczoną powłoką Teflon® Automotive High Protection. Impregnacja Teflonem® chroni włókna tkaniny, nie zmieniając jej wyglądu, komfortu oraz wrażenia w dotyku. Innowacja ta jest szczególnie przydatna w autach rodzinnych: zapobiega wnikaniu brudu i plam w tkaninę oraz ułatwia czyszczenie tapicerki, która na dłużej zachowuje świeży wygląd.

W celu ułatwienia wszelkich manewrów i zapewnienia jeszcze łatwiejszego parkowania, Nowe Renault Espace może być wyposażone w kamerę cofania. Prowadzenie jest bardzo precyzyjne dzięki nałożeniu odpowiedniego szablonu na obraz, jaki widzi kierowca. Kolorowy obraz strefy parkowania jest przesyłany na ekran systemu nawigacji umieszczony w środkowej części deski rozdzielczej.
W Renault Espace jest dostępny również odtwarzacz płyt DVD z dwoma 7-calowymi ekranami wbudowanymi w zagłówki przednich foteli. Ten odznaczający się najwyższą jakością i starannością wykończenia system multimedialny, który z pewnością zachwyci dzieci, jest montowany w całości w fabryce, co zmniejsza ryzyko jego kradzieży.

Oprócz wymienionego powyżej bogatego wyposażenia, Nowe Renault Espace dysponuje również w standardzie, we wszystkich wersjach, kompletem zaawansowanych, ułatwiających codzienne użytkowanie auta i odciążających kierowcę technologii: systemem nawigacji z usługami w czasie rzeczywistym Carminat TomTom Live®, kartą Renault Hands Free, automatycznym hamulcem postojowym, kompletnym zestawem złączy (słuchanie muzyki w audiostreamingu poprzez Bluetooth®, gniazda AUX lub USB).

Nowe Renault Espace zachowuje również tak charakterystyczne dla niego liczne możliwości aranżacji wnętrza dzięki obecności prowadnic zapewniających dużą swobodę w ustawieniu tylnych foteli. Umożliwia to dowolną konfigurację wnętrza Nowego Renault Espace i zapewnia wysoki komfort podróżowania nawet 7 pasażerom.

Produkowane we Francji, w zakładzie w Sandouville (departament Seine Maritime), Nowe Renault Espace posiada wszystkie cechy wysokiej jakości właściwe dla Renault, takie jak wysoka jakość projektu i wykonania, użytych materiałów czy też wyjątkowe właściwości jezdne. Nowe Renault Espace pozostaje ucieleśnieniem nowoczesności i luksusu „Made in France”.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *