Nowe Renault Clio Grandtour

Nowe Renault Clio Grandtour stanowi innowacyjną ofertę na rynku.


Pod masywną linią kryje się uniwersalne i funkcjonalne wnętrze, jakiego oczekują klienci zainteresowani kombi z segmentu B. Obszerny bagażnik o pojemności 443 dm³ można powiększyć do 1380 dm³ po złożeniu tylnej kanapy dzielonej w układzie 1/3 – 2/3. Przednie siedzenie pasażera, które można przekształcić w stolik, po złożeniu oparcia zapewnia nowemu modelowi niemającą sobie równych długość załadunku: 2,48 m od tylnej klapy do schowka w desce rozdzielczej.

Samochód posiada wszystkie zalety charakterystyczne dla Nowego Clio: komfort, bezpieczeństwo, dynamiczne zachowanie na drodze i wyposażenie typowe dla wyższych segmentów, w szczególności ofertę dwóch systemów multimedialnych. Nowe Renault Clio Grandtour będzie mogło być wyposażone w nowy multimedialny tablet Renault R-Link, który w innowacyjny sposób wprowadza do świata motoryzacji stały dostęp do internetu i usług on-line. Już w momencie wprowadzenia Renault R-Link proponuje bogatą ofertę aplikacji.

Nowe Clio Grandtour dysponuje najnowocześniejszymi silnikami, takimi jak 3-cylindrowy silnik benzynowy Energy TCe 90 i wysokoprężny Energy dCi 90. Ta ostatnia jednostka zużywa jedynie 3,6*l/100 km, a pod względem CO2  (tylko 93g/km*). Uzupełnieniem odnowionej oferty silników będzie skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem EDC, która pojawi się w pierwszym półroczu w wersjach z silnikiem TCe 120, a następnie z silnikiem dCi 90. W Polsce Nowe Clio Grandtour pojawi się pod koniec marca 2013.


* Homologowane wartości zużycia paliwa i emisji CO2 zgodnie z obowiązującymi przepisami

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *