Nowe Clio zwycięża

W 19. edycji plebiscytu na Najlepsze Samochody Roku czytelnicy Auto Motor i Sport wybierali spośród 373 modeli dostępnych w sprzedaży w Polsce i w Europie. Wyłoniono 30 zwycięskich modeli po trzy w każdej z 10 klas. W kategorii Samochody Małe zwyciężyło Nowe Renault Clio.

Na potrzeby plebiscytu, modele pogrupowane zostały według wielkości, rodzaju nadwozia i przeznaczenia – czytelnicy głosowali na auto, które według ich przekonania jest najlepsze bez względu na cenę. W plebiscycie udział wzięło ponad 7000 tysięcy czytelników. Nowe Clio według czytelników zasłużyło na miano lidera w kategorii Małe Samochody, wyprzedzając Audi A1 i Alfę Romeo Mito.

Dodatkowo stworzono kilka kategorii, w których czytelnicy np. wskazywali marki, których cena odpowiada wartości auta i tu na trzeciej pozycji znalazła się Dacia.

Plebiscyt ma pokazać motoryzacyjne upodobania Polaków również w porównaniu np. z innymi krajami. Z tego samego zestawu modeli swoich faworytów wybierali również czytelnicy w innych krajach. Nowe Clio zwyciężyło w swojej kategorii również w Portugali i w Słowenii.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *