Nowe Clio R.S. 200 EDC i Nowe Clio GT 120 EDC

Nowe Clio R.S. 200 EDC jest dostępne w cenie 89 900 zł. W aucie zastosowano skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem EDC i nowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1.6 i mocy 200 KM, skonstruowany przez Renault Sport, co oznacza przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy; 1000 m ze startu zatrzymanego auto pokonuje w 27,1 sekund i osiąga maksymalną prędkość (na torze) 230 km/h. Najnowsze auto Renault Sport Technologies można rozpoznać po autentycznie sportowym stylu: specjalnych zderzakach i spojlerach progowych, podwójnej końcówce wydechu, dużych kołach. Od razu widać kanony sportowej stylistyki Renault Sport. Model jest dostępny w kilku opcjach, m.in.: z Pakietem Cup obejmującym zawieszenie typu Cup, obręcze kół ze stopu metali lekkich 18” w kolorze czarnym i czerwone zaciski tarcz hamulcowych (4000 zł), z systemem R.S. Monitor 2.0 (1000 zł) z multimedialnym tabletem Renault R-Link (2200 zł) oraz systemem wspomagania parkowania (1000 zł) i kamerą cofania (1500 zł).

Nowe Clio GT 120 EDC jest dostępne już od 67 000 zł z silnikiem TCe 120 EDC. Jest to silnik benzynowy, o pojemności 1,2 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa, dynamiczny, elastyczny i odznaczający się przyjemnym, głębokim brzmieniem. Dzięki automatycznej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem EDC, zapewniającej płynną zmianę przełożeń, w cyklu mieszanym zużywa tylko 5,2 l/100 km przy emisji 120 g CO2/km. Nowe Clio GT jest wszechstronnym samochodem sportowym, występuje w wersji hatchback i kombi.  Charakteryzuje się wyposażeniem typowym dla Renault Sport: wlot powietrza, przednie i tylne zderzaki, spojler przedni, tylny i specjalne spojlery progowe, felgi 17”, oddzielne diodowe światła dzienne, podwójny chromowany wylot rury wydechowej. Nowe Clio GT 120 EDC będzie dostępne w specjalnym kolorze nadwozia Niebieski Malte (w opcji). Samochód ten oferuje wszystkie elementy komfortowego wyposażenia samochodu wysokiej klasy: nawigacja z ekranem dotykowym (R-Link), karta „hands-free”, radio Bluetooth® z gniazdem USB, wspomaganie parkowania z kamerą cofania (opcja), komputer pokładowy, automatycznie regulowana klimatyzacja.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *