Nissan prezentuje cztery koncepty

W koncepcyjnym Nissanie Invitation zastosowano najnowsze rozwiązania w dziedzinie obniżania masy konstrukcji oraz zaawansowany silnik. Mimo dynamicznych osiągów samochód jest oszczędny i wyróżnia się niską emisją spalin. Jednym z nowatorskich rozwiązań jest Around View Monitor (AVM), czyli system ułatwiający parkowanie, wyświetlający obraz otoczenia pojazdu widocznego z góry. Kamery i czujniki zbliżeniowe współpracują także z tzw. tarczą bezpieczeństwa Nissana, czyli systemem powiadamiającym kierowcę o ewentualnym zagrożeniu.

Hi-Cross Concept to kompaktowy crossover z trzema rzędami foteli dla siedmiu osób. Samochód jest wyposażony w hybrydowy zespół napędowy z dwulitrowym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem paliwa wspomaganym przez silnik elektryczny. Taka konfiguracja daje moc odpowiadającą jednostce o pojemności 2,5 litra przy zużyciu paliwa i emisji na poziomie mniejszego silnika.
 
e-NV200 Concept to projekt kolejnego elektrycznego Nissana. Pojazd oparty na modelu NV200 w wersji Combi i Evalia jest przystępnym cenowo rodzinnym środkiem transportu dla siedmiu osób. Warto nadmienić, że NV200 został niedawno wybrany przez władze Nowego Jorku jako przyszły główny model tamtejszego taboru żółtych taksówek.

Juke Nismo Concept przygotowany przez legendarny dział sportu samochodowego Nissana jest zapowiedzią pierwszego popularnego modelu tej marki opatrzonego emblematem Nismo. Samochód będzie oferowany z dwoma zaawansowanymi wersjami podwozia: z napędem przednim lub z napędem na cztery koła i systemem indywidualnego rozdziału momentu obrotowego. W obydwu przypadkach charakterystyka zawieszenia zostanie zmodyfikowana. Juke Nismo będzie produkowany w Europie, w fabryce Nissana w Sunderland, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się pod koniec bieżącego roku.

 

źródło: Nissan / Mototarget

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *