Nissan oraz Sony Computer Entertainment Europe

Etap internetowych zmagań zaplanowano na lipiec, a zawodnicy będą ścigać się w wersji demonstracyjnej długo oczekiwanej gry Gran Turismo®6 wyłącznie przy użyciu PlayStation®3GT. Academy 2013 to najszerzej zakrojona edycja popularnego konkursu, z największą w historii liczbą uczestniczących krajów…

Od czasu premiery w 2008 roku ten wysoko oceniany konkurs, odbywający się w świecie wirtualnym, przyciągnął ponad dwa miliony zgłoszeń. Miłośnicy gier komputerowych i sportów samochodowych rywalizowali w grze Gran Turismo o możliwość zostania prawdziwymi kierowcami wyścigowymi w ekipie Nissana. Sześciu dotychczasowych zwycięzców konkursu, który obecnie odbywa się w Europie Zachodniej, USA, Polsce, Rosji, na Bliskim Wschodzie oraz w RPA, zostało zawodowymi kierowcami Nismo, ścigającymi się na najwyższym poziomie wyścigów samochodowych w barwach Nissana. Konkurs obecnie po raz pierwszy trafi w tym roku na Węgry, do Czech i na Słowację

Krystian Korzeniowski, zeszłoroczny finalista polskiej edycji GT Academy, z powodzeniem kontynuuje karierę w sportach motorowych. Krystian został finalistą polskiej edycji konkursu w 2012 roku. Następnie, na zaproszenie Nissana, przeszedł szkolenie w akademii wyścigowej na brytyjskim torze Silverstone:

NISSAN GT ACADEMY – EUROPEJSKI FINAŁ NA SILVERSTONE. Zgodnie z formatem GT Academy najszybsi zawodnicy PlayStation z każdego kraju dołączą do zwycięzców prawdziwych wyścigów podczas finałów krajowych. Następnie nastąpi przeniesienie akcji ze świata wirtualnego do realnego świata samochodów sportowych Nissana, gdy zwycięzcy edycji krajowych zostaną zaproszeni do udziału w intensywnym finale na międzynarodowym na torze Silverstone, który stał się siedzibą obozu wyścigowego GT Academy Race Camp.

Zwycięzcy poszczególnych konkursów w ramach GT Academy zostaną następnie zakwalifikowani do niezwykle intensywnego i szczegółowego Programu rozwoju kierowców, ocenianego jako jeden z najlepszych na świecie, tak aby móc zakwalifikować się do walki o nagrodę finałową, którą jest miejsce za kierownicą Nissana GT-R GT3 Nismo przez pełny sezon i udział w mistrzostwach na najwyższym poziomie.

Dyrektor Nissana ds. sportów motorowych, Darren Cox, w dniu dzisiejszym ujawnił plany dotyczące GT Academy 2013. Podczas przemówienia na słynnym torze Silverstone na imprezie z okazji ogłoszenia premiery najnowszej wersji osławionej gry Gran Turismo powiedział: „Każdego roku GT Academy przynosiła emocje i nowych zwycięzców. Edycja 2013 nie będzie inna. Proces selekcji oraz Program rozwoju kierowców działają w tej chwili niezwykle prężnie, dzięki czemu szkolimy naprawdę szybkich kierowców wyścigowych. Podstawą GT Academy nadal pozostaje możliwość zrobienia kariery w profesjonalnym sporcie, dostępna dla osób, które w przeciwnym wypadku nie miałyby szans spróbować swoich sił. Odkrywanie prawdziwych talentów w świecie gier jest prawdziwym przykładem na siłę cyfrowej ery i innowacyjne rozwiązania, z których słynie Nissan. Oczekujemy, że w tegorocznej edycji udział weźmie jeszcze większa liczba zawodników, zyskując szansę wypróbowania oszałamiającej wersji demonstracyjnej nowej gry GT6″.

Kazunori Yamauchi, prezes Polyphony Digital, wyjaśnia: „GT Academy to platforma doskonale dopasowana do społeczności Gran Turismo, umożliwiająca przetestowanie GT6 po raz pierwszy, w miarę jak my staramy się maksymalnie zbliżyć świat wirtualny do realnego. Jesteśmy dumni ze współpracy z firmą Nissan. Naszym celem jest stworzenie atrakcyjnego i przystępnego konkursu z gamą samochodów tej marki. Pojedynki, nawet na  

początkowym etapie, zostały stworzone z myślą o doskonaleniu umiejętności wyścigowych zawodników na długo zanim wsiądą do prawdziwych samochodów. W nowej wersji Gran Turismo po raz pierwszy pojawi się tor Silverstone. W ten sposób nasi zawodnicy będą mogli przygotować się do obozu wyścigowego Race Camp lepiej niż kiedykolwiek”.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *