Nissan NV350

Przestronny, wygodny, ze współczesną i dynamiczną sylwetką – Nissan podnosi poprzeczkę dla lekkich pojazdów dostawczych nowej generacji, prezentując zupełnie nowy model NV350 na Salonie Motoryzacyjnym Tokio 2011.

NV350 to samochód, którym Nissan podnosi poprzeczkę dla lekkich pojazdów dostawczych nowej generacji, oferując współczesne wzornictwo, zwiększoną przestrzeń ładunkową i funkcjonalne rozwiązania. Oszczędna i nowoczesna stylizacja NV350 podkreśla jego dynamikę. W wersji towarowej przestrzeń ładunkowa jest dłuższa i bardziej przestronna, a w wersjach przystosowanych do przewozu osób istnieje możliwość różnej konfiguracji układu foteli. Duża kabina zwiększa komfort prowadzenia, a bezkluczykowy system dostępu i uruchamiania pojazdu (po raz pierwszy w modelu dostawczym) oraz hamulec postojowy obsługiwany stopą podnoszą wygodę użytkowania.

Przestrzeń ładunkowa NV350 ma aż 3 metry długości, czyli o około 20 centymetrów więcej niż w obecnym analogicznym modelu. W ściankach bocznych znajdują się uchwyty umożliwiające zamocowanie zaczepów, półek lub innych elementów przytrzymujących przewożone narzędzia, sprzęt lub towary. Przestrzeń ładunkową można konfigurować stosownie do potrzeb użytkownika pojazdu.

Wydajny silnik o nowoczesnej konstrukcji oraz automatyczna skrzynia biegów gwarantują obniżone zużycie paliwa. Na niektórych rynkach pojazd będzie także oferowany z silnikiem Diesla.

W Japonii NV350 jest kierowany do rzemieślników lub właścicieli małych firm, którzy będą mogli korzystać z tego pojazdu także w czasie rodzinnych wyjazdów rekreacyjnych w plener.

Jako połączenie odważnej stylistyki z funkcjonalnością, wygodą, komfortem i napędem przyjaznym dla środowiska NV350 ma wszelkie szanse, aby stać się wzorcowym modelem w segmencie lekkich pojazdów dostawczych.

„NV350 oferuje szereg udogodnień niespotykanych w pojazdach tej klasy. Jednym z nich jest zastosowany po raz pierwszy na świecie w samochodzie dostawczym bezkluczykowy system uruchamiania silnika” – powiedział Hideto Murakami, Wiceprezes i Dyrektor Działu Lekkich Pojazdów Dostawczych Nissan Motor Co., Ltd. „Wyjątkowo niskie zużycie paliwa gwarantuje NV350 pozycję lidera segmentu pod tym względem, a jego przestrzeń ładunkowa może być dostosowywana do różnych potrzeb. Jestem pewien, że NV350 spełni, a nawet przewyższy oczekiwania zarówno jako pojazd firmowy, jak i do użytku prywatnego.

 

Solidna, minimalistyczna i nowoczesna sylwetka
Masywny wygląd i wydłużony rozstaw osi słusznie sugerują dużą przestrzeń ładunkową i stabilność pojazdu. Charakterystyczne elementy nowoczesnej stylizacji harmonizującej z funkcjonalnością to typowy dla marki Nissan grill z ukośnymi listwami, aerodynamicznie wyprofilowane narożniki z przodu, dzielone przetłoczenia z boku oraz delikatnie wysklepione nadkola. Brak rynienek przy krawędzi dachu zmniejsza hałas spowodowany pędem powietrza i nadaje pojazdowi bardziej współczesny, minimalistyczny wygląd. Prostotę bryły podkreślono konturem tylnej klapy i harmonizującymi z nią kloszami świateł.

Głęboki złocisto-brązowy kolor nadwozia prezentowanego egzemplarza to odcień opracowany specjalnie dla modelu NV350, pasujący do skromnej i przejrzystej stylizacji, a także kojarzący się z solidnością i elegancją.

Funkcjonalne i przestronne wnętrze
Kolor zestawu wskaźników skoordynowany z czarną w górnej i szarą w dolnej części deską rozdzielczą zwiększa wrażenie przestrzeni za kierownicą. W tych samych dwóch odcieniach utrzymana jest reszta wnętrza. Tapicerkę wykonano z wzorzystej tkaniny o wyraźnej fakturze w środkowej części foteli i materiału imitującego zamsz po bokach.

Biało-niebieskie podświetlenie zegarów zapewnia ich znakomitą czytelność, podkreślając jednocześnie precyzję wykonania i wykończenia wnętrza. Srebrne detale na kierownicy, dźwigni zmiany biegów oraz wokół wskaźników i kratek wentylacyjnych podnoszą estetykę funkcjonalnej kabiny.

Nowe funkcje niespotykane w tradycyjnych pojazdach dostawczych
NV350 znacznie przewyższa oczekiwania stawiane pojazdom dostawczym, oferując niezrównany komfort oraz możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni ładunkowej.

Jednym z rozwiązań podnoszących wygodę jest bezkluczykowy system uruchamiania – dostępny po raz pierwszy na świecie w pojeździe dostawczym. Kierowca dysponujący inteligentnym kluczykiem (Nissan Intelligent KeyTM) może odblokować lub zablokować drzwi pojazdu nie wyciągając kluczyka z kieszeni. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza kiedy do załadunku lub rozładunku potrzebne są obydwie ręce.

Kierowcy docenią też nową pozycję dźwigni zmiany biegów, która została osadzona w desce rozdzielczej oraz hamulec pomocniczy uruchamiany stopą. Po środku zestawu wskaźników znajduje się wielofunkcyjny wyświetlacz, otoczony czytelnymi zegarami i kontrolkami. W egzemplarzach wyposażonych w kamerę cofania na wyświetlaczu można także obserwować strefę z tyłu pojazdu.

Przestrzeń ładunkowa jest nie tylko przestronna, ale i funkcjonalna. Tylną kanapę dzieloną w układzie 50:50 można złożyć w całości lub częściowo, w zależności od liczby pasażerów i ilości przewożonego towaru. Po całkowitym złożeniu kanapy w NV350 zmieszczą się przedmioty o długości do 3 metrów. W ściankach bocznych znajdują się uchwyty umożliwiające zamocowanie zaczepów, półek lub innych elementów przytrzymujących przewożone narzędzia, sprzęt lub towary. Przestrzeń ładunkową można konfigurować stosownie do potrzeb użytkownika pojazdu wynikających z wykonywanej pracy lub uprawianego hobby. NV350 prezentowany na Salonie Motoryzacyjnym to egzemplarz przystosowany do przewozu łódki i sprzętu wędkarskiego.

Podsumowanie
W modelu NV350 Nissan zademonstrował zaangażowanie, z jakim stara się oferować kreatywne i praktyczne rozwiązania, spełniające zróżnicowane potrzeby klientów i oparte na technologii przyjaznej dla środowiska. Premiera NV350 na rynku japońskim jest zaplanowana na lato 2012 roku.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *